REKLAMA

Dla wielu osób wierzących w Boga najważniejsza jest codzienna modlitwa w całkowitej ciszy i skupieniu. Wówczas wiele codziennych trosk, zmartwień, niepowodzeń, czy wątpliwości powierza się siłom wyższym. Niektórzy zamiast odmawiania standardowych, znanych wszystkim modlitw rozmawiają z Panem Bogiem formułując samodzielnie wszystkie myśli oraz pytania.

W prowadzeniu regularnych rozważań mogą skutecznie pomagać modlitewniki, które są dostępne między innymi na stronie internetowej Wydawnictwa Sumus.

Modlitewniki dla każdego

Modlitwy nie powinny być nakierowane jedynie na prośby, wskazane jest także dziękowanie za wszelkie łaski, zdrowie naszych bliskich oraz przyjaciół. Współczesne modlitewniki zawierają duży zbiór modlitw, które można kierować do różnych świętych. Niemal każdy jest patronem innej dziedziny życia, dlatego mając problemy z wyrażaniem swoich odczuć, warto sięgnąć po pięknie wydane książeczki. Wszystkie kwestie kierowane do Pana Boga lub Matki Bożej mają określony cel, każdy chce by jego prośby były wysłuchane. Korzystanie z modlitewników z pewnością umocni wiarę każdego, jest to szczególnie ważne w dzisiejszych niespokojnych czasach. Warto rozmawiać z Panem Bogiem, często dzięki temu odczuwa się ulgę, oraz przekonanie i wiarę w pomyślność każdej kłopotliwej sprawy. Modlitewnik w formie książeczki to nie tylko zbiór poszczególnych wezwań do Stwórcy oraz naszych patronów. To również wiele odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie wiary i tego, jak ją wyznawać, by nie stracić zapału. Przy tym wszystkim należy jeszcze pamiętać o tym, że niezbędne jest skupienie podczas każdej modlitwy, tylko w ten sposób pełni ona swoją rolę w ludzkim życiu.

Jak korzystać z modlitewnika

Z modlitewnika można korzystać podczas indywidualnych rozmów z Bogiem oraz zbiorowo – na przykład w czasie trwania Mszy Świętej. Te dostępne w Wydawnictwie Sumus charakteryzują się pięknym wydaniem oraz niepowtarzalną wartością merytoryczną. W jednym z egzemplarzy osoba wierząca może zapoznać się z modlitwami odmawianymi do Niepokalanego Serca Maryi. Kult najbardziej znanych objawień w Fatimie wzięło sobie do serca bardzo wielu ludzi. Prośba Matki Chrystusa dotyczyła regularnych modlitw różańcowych, tylko dzięki nawróceniu można złagodzić gniew Stwórcy. Początkowo nikt nie chciał uwierzyć trójce pastuszków, byli przesłuchiwani i wytykani palcami. Modlitewnik zawiera aż 520 stron, oprawa twarda jest bardzo estetyczna, dzięki czemu może być to doskonały prezent dla bliskiej osoby. Modlitewniki są również jedną z najlepszych form zaszczepienia wiary w dzieci i młodzież, które przygotowują się do sakramentów I Komunii Świętej oraz Bierzmowania. Niektórzy po przyjęciu sakramentu kontynuują uczęszczanie na niedzielne Msze Święte, przyjmują przynajmniej raz w tygodniu Ciało Chrystusa i przystępują do spowiedzi świętej. Powiedzenie „wiara czyni cuda” jest jak najbardziej uzasadnione w wielu przypadkach, warto przy tym wspomnieć choćby o wielu przypadkach uzdrowień z ciężkich chorób.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki