Ważą się losy drużyn piłkarskich z Jaworzna. W środę 15 kwietnia Małopolski Związek Piłki Nożnej obradował zdalnie w celu ustalenia dalszych możliwości rozgrywek piłkarskich w ligach trzecich i niższych.

REKLAMA

W wideokonferencji wzięli udział prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Rozpatrywano różne warianty rozgrywek oraz ewentualnego zakończenia sezonu piłkarskiego 2019/2020 w ligach niższych. Podczas rozmowy zdalnej, zgodnie ustalono, że najpóźniej do 11 maja podjęta zostanie decyzja w sprawie dalszych rozgrywek lub ich ewentualnym przerwaniu. Należy nadmienić, że ustalenia będą jednakowe dla wszystkich województw.

Aż cztery drużyny z Jaworzna borykają się z problemami związanymi z obecną sytuacją w Polsce. Dwie z nich po rundzie jesiennej prowadzą w tabeli i po ewentualnym przerwaniu rozgrywek, mogą zachować swój dorobek punktowy i awansować do wyższych lig. Zarówno przedstawiciele, jak i kibice Szczakowianki Jaworzno oraz Zgody Byczyna nie dopuszczają do myśli anulowania rundy jesiennej i utraty punktów. Na razie jednak każdy scenariusz jest możliwy.
Wszystko zatem rozstrzygnie się najpóźniej w pierwszej połowie maja.

Źródło:
https://www.mzpnkrakow.pl/info/2386-Decyzja+w+sprawie+III+ligi+i+klas+niższych+-+do+11+maja

jargal

Tak było po wideokonferencji na Śląsku:

Szczakowianka Jaworzno – co dalej z Ligą Okręgową?

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ