REKLAMA

Video marketing pozwala budować wizerunek marki, zwiększać jej rozpoznawalność oraz reagować na potrzeby odbiorców. Materiały mogą odpowiadać specyfice precyzyjnie określonych grup, a nie trafiać do przypadkowych widzów. To wszystko sprawia, że warto wdrożyć działania z zakresu video marketingu w swojej firmie. Jak jednak zrobić to skutecznie? Poznaj zasady dobrej reklamy z użyciem filmów.

Nie tylko YouTube

Przede wszystkim video marketing nie kończy się na YouTube. Chociaż serwis ma ogromny potencjał i jest drugą co do wielkości wyszukiwarką, dystrybucja filmów reklamowych nie powinna ograniczać się do jego obszaru. Opracowane materiały można udostępnić na stronie firmowej, portalach branżowych czy w mediach społecznościowych. Dobrym pomysłem będzie dołączenie ich do maili. Filmy reklamowe z powodzeniem przyciągną uwagę odbiorców również poza internetem. Mogą być wyświetlane w telewizji, na telebimach, ekranach w biurze albo podczas targów i innych imprez. Klipy warto opatrzyć linkiem czy tekstem, by jeszcze bardziej wzmocnić działanie komunikatu.

Przyciągaj uwagę już w pierwszych sekundach

Zainteresowanie odbiorcy to nie lada wyzwanie. Już pierwsze sekundy video decydują o tym, czy treść reklamy i jej format zaciekawią widza na tyle, by poświęcił uwagę danemu przekazowi. Mimo ograniczeń czasowych i konieczności przykucia uwagi, potencjał wiążący się z dobrze opracowanym materiałem jest tak ogromny, że opłaca się włożony w niego wysiłek. Efektywny marketing pogłębi relacje z klientem i wpłynie na jego decyzje sprzedażowe. Produkcja filmów reklamowych może promować produkty i usługi, a także ocieplać wizerunek marki. Trzeba przy tym pamiętać, że choć odbiorcy łatwiej poświęcić czas na oglądanie video niż czytanie tekstu, nie należy realizować zbyt długich klipów, jeżeli nie wymagają tego przyjęte założenia (takie jak na przykład stworzenie recenzji albo dłuższego poradnika). Nadawca przekazu musi w krótkim czasie zaciekawić i przekuć uwagę odbiorcy w sukces sprzedażowy. Film powinien więc być interesujący, angażujący i wyróżniać się na tle innych komunikatów. Przy odrobinie kreatywności uda się osiągnąć założony cel.

Nie każdy dysponuje odpowiednim doświadczeniem, by tworzyć dobre reklamy w formie video. Z pomocą przychodzą na szczęście profesjonalne agencje. Filmy reklamowe (Wrocław) można zamówić na stronie https://flipside.pl/filmy-reklamowe/.

Opowiedz historię

Obecnie ważną zasadą skutecznej reklamy jest odejście od typowo promocyjnego przekazu i skupienie się na opowiadaniu historii. Spójna, przemyślana i łatwa w odbiorze opowieść to znakomity, angażujący nośnik informacji o marce, produkcie czy usłudze. Takie treści wzbudzą pozytywne emocje i skojarzenia, pozwolą też pokazać firmę w odpowiednim świetle.

Bądź pomocny

Dobre filmy reklamowe są zrealizowane nie tylko na potrzeby samej marki, ale i z myślą o potrzebach i problemach klientów. W klipach warto więc wizualizować działanie produktu czy usługi, przedstawiać ich zalety i ułatwiać wybór. Zdecydowanie szybciej zachęci się widza do zakupu, gdy skróci się dystans i przekaże przydatne informacje. Atrakcyjność materiału podniesie wyeksponowanie walorów wizualnych produktów. Umiejętnie zrealizowane filmy reklamowe nie tylko zaprezentują ofertę, zachęcą do zakupu i okażą się pomocne, ale też wykreują potrzeby i wzbudzą chęć posiadania.

Dopracowana strategia

Właściwie przygotowana strategia video marketingu wymaga przemyślanego planu. Produkcja filmów reklamowych to dobry początek. Trzeba pamiętać, że skuteczne działania wymagają odpowiednio opracowanego planu i systematyczności. Warto zatem przygotować więcej niż jeden film. Cykl reklam pozwoli przyzwyczaić odbiorców do swojej obecności i zbudować trwalszą więź. Warto przeplatać typowo promocyjne przekazy z materiałami eksperckimi, ciekawostkami i czysto rozrywkowymi treściami. Dzięki temu komunikaty będą zróżnicowane i nienachalne.

Oryginalne podejście, ukierunkowanie na potrzeby widzów, nieszablonowe podejście i umiejętna realizacja pomogą zaistnieć w sieci i zwiększyć rozpoznawalność marki. Filmy reklamowe to nie tylko narzędzia zwiększające sprzedaż, ale też doskonały kanał komunikacji z klientem oraz medium budujące wizerunek. Warto przestrzegać wyżej opisanych zasad, by kampanie video marketingowe przynosiły zamierzone efekty i przełożyły się na biznesowy sukces.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki