Szef Kancelarii Premiera ogłosił, że rząd pracuje nad tym, aby wybory prezydenckie odbyły się w ustalonym terminie 10 maja. Dworczyk zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna, ale na tę chwilę wybory mają odbyć się zgodnie z planem. Wcześniej organizacji wyborów z powodu epidemii koronawirusa odmówiło kilku prezydentów miast.

REKLAMA

Naszym wspólnym obowiązkiem jest to, aby państwo, wszędzie tam, gdzie to możliwe, funkcjonowało. Przygotowujemy się do wyborów prezydenckich. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale na dzień dzisiejszy pracujemy nad tym, aby te wybory się odbyły – stwierdził Michał Dworczyk.

– Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowanie odpowiednich środków ostrożności – mówił  na Facebooku prezydent Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie powinny odbyć się w innym terminie?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcemy, żeby odbyły się w terminie, bo to by znaczyło, że epidemia nie będzie się rozprzestrzeniać i będzie miała coraz mniejszy zakres. Przecież jesteśmy odpowiedzialnym rządem i na pewno podejmiemy odpowiedzialne decyzje – powiedział Stanisław Karczewski odpowiadając na pytanie o możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich, które zaplanowane są na 10 maja.

Wicemarszałek Senatu stawił się dziś w Senacie choć od 21 marca przebywał na kwarantannie z uwagi na możliwość zarażenia koronawirusem. Jak tłumaczył Karczewski, został on zwolniony z kwarantanny po przeprowadzeniu testu.

Nie jestem już na kwarantannie. Ja byłem na kwarantannie. Ona została dziś zakończona o godz. 6 decyzją inspektora sanepidu w Radomiu na podstawie przeprowadzonego testu, badania. Mam ujemny wynik testu i zostałem zwolniony z kwarantanny – poinformował wicemarszałek.

– Uczciwe byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej bądź stanu wyjątkowego. Nie robią tego z jednego powodu. Bo robią codziennie badania i sobie liczą, czy Andrzej Duda ma szansę wygrać w I turze, czy nie ma szans. Jak będą się zbliżać wybory i Andrzejowi Dudzie będą spadać, to wybory będą przełożone nawet 8 maja – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Powtarzanie, że nic się nie stało i wybory mogą się odbyć w tym terminie, w którym powinny się odbyć, to efekt kompletnego odklejenia od rzeczywistości, jakieś monomanii utrzymania władzy – stwierdził Szymon Hołownia.

Samorządowcy chcą przełożenia wyborów prezydenckich. Co na to prezydent Paweł Silbert?

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki