Przygotowania do Igrzysk Olimpijskim w cieniu koronawirusa – rozmowa z Aleksandrem Matusińkim.

Imprezy sportowe bez udziału publiczności, potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem wśród sportowców i medialne doniesienia o możliwości zawieszenia przez UEFA rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

REKLAMA

Wirus COVID – 19 stawia pod znakiem zapytania wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe z tegorocznego kalendarza, w tym to najważniejsze – Letnie Igrzyska Olimpijskie, które 24 lipca mają rozpocząć się w japońskim Tokio.

Jak sportowcy przygotowują się do olimpiady w cieniu walki z koronawirusem, opowiada Aleksander Matusiński, trener kobiecej sztafety 4×400 m.

Przerwa w przygotowaniach i ewentualne zawieszenie zawodów mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na przygotowanie fizyczne, ale również na psychikę zawodników – co wyjaśnia psycholog Beata Lechowska.

Według wciąż pojawiających się rządowych zapewnień wystarczy profilaktyka i stosowanie się do zaleceń epidemiologów. Kibice nie tylko w Europie, ale też na całym świecie wciąż mają nadzieję, że sportowe imprezy, również te największe uda się rozegrać bez koronawirusa w tle.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ