Pomoc adwokata przy rozwodzie

REKLAMA

Rozstanie dla żadnej ze stron nie jest łatwe, a sam rozwód zawsze stanowi ogromną rewolucję. Każda z par rozstaje się w inny sposób, w innej atmosferze, z zupełnie innym bagażem doświadczeń. Jedni marzą o szybkim rozwodzie bez prania brudów, inni walczą ze sobą zaciekle o to, kto jest winny rozpadu małżeństwa. Jedni pałają do siebie nienawiścią, inni rozchodzą się w zgodzie. Każda para to inny rozwód, każda rozprawa to zupełnie inna historia. W tym artykule chcielibyśmy zająć się kwestią rozwodu w kwestii wyboru adwokata. Kiedy warto go wziąć? W jakiej sytuacji adwokat jest osobą niezbędną na sali rozpraw? W czym jest w stanie nam on pomóc?

Jeśli obydwoje małżonków jest zgodnych, co do warunków rozwodu, nie chcą ze sobą walczyć, ale zależy im na szybkim rozwodzie bez orzekania o winie, wówczas nie jest konieczne, by którakolwiek ze stron musiała zatrudniać adwokata . Nie ma problemów, nie ma wyciągania brudów, walki o majątki, o kwestię alimentów i innych spraw, które dwóch ludzi łączy. W sytuacji jednak, gdy jedna ze stron chce uzyskać orzeczenie winy drugiej strony, gdy nie ma porozumienia, gdy jeden i drugi małżonek ma zupełnie różne wizje, w takich sytuacjach adwokat www.rozwod-warszawa.pl jest osobą, na jaką na pewno powinniśmy postawić, jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy wynik przy rozwodzie. Nie ma oczywiście konieczności, by taką osobę mieć, bo można próbować bronić się samodzielnie, ale jeśli wolimy czuć się spokojniej i chcemy postawić na profesjonalizm i jak najlepsze załatwienie naszych ,,interesów”, to na pewno taki adwokat przy rozwodzie stanowi bardzo dobry wybór.

W czym może pomóc nam adwokat?

Adwokat jest taką osobą, która reprezentuje swojego klienta w całym procesie rozwodu. Może na niego postawić zarówno osoba, która składa wniosek, jak również i taka, która jest osobą pozwaną. Jeśli powód składa wniosek, może mieć swojego adwokata i jeśli pozwany otrzymuje pozew, również swojego adwokata może posiadać. Jak to wszystko wygląda?

W pierwszej kolejności przeprowadzona zostaje konsultacja między adwokatem i osobą, która się do niego zgłasza. Jeśli bowiem ma on prowadzić sprawę i dbać o dobro klienta, musi dołożyć wszelkich starań, by móc zadbać o interesy tego, kto go zatrudnia. Im więcej wie, tym bardziej będzie w stanie mu pomóc. Prawnik taki poprzez rozmowę będzie wiedział, jak wygląda sytuacja, czego oczekuje klient i jaki ma być finalny etap całej rozprawy. Jeśli klient jest zdecydowany, by taką osobę zatrudnić, by reprezentowała go ona w sądzie, podejmują oni ,,walkę”.

Adwokat zajmuje się pełną dokumentacją. Może zatrudnić go powód, dla którego taki prawnik wykona pozew o rozwód i w jego imieniu wykona wszelkie kwestie formalne. Klient będzie musiał jedynie dostarczyć potrzebną dokumentację i podpisać pismo, jeśli będzie mu odpowiadało. Całą resztą już zajmie się sam prawnik. Taka osoba może również i być zatrudniona przez pozwaną osobę, by odpowiedziała na pozew, z którym się po prostu nie zgadza. Jeśli bowiem dostanie taki pozew, ma 14 dni na to, by odpowiedzieć. Jeśli nie odpowie, zgadza się na to, co powód w nim zawarł. Jeśli się nie zgadza, ma prawo odpowiedzieć na niego i podać swoją wersję i swoje warunki. Adwokat www.rozwod-warszawa.pl/kontakt.htm w takiej sytuacji świadczy pełną pomoc i gwarantuje profesjonalizm w kwestii całej dokumentacji. Czy w takiej sytuacji musi on od razu reprezentować klienta w sądzie? Oczywiście, że nie! Może jedynie świadczyć pomoc w przygotowaniu dokumentów i dowodów, a całą resztą zajmie się już klient sam. Jeśli jednak nie czuje się on na tyle silny, by móc walczyć przed sądem ze swoim współmałżonkiem, wówczas zatrudniając adwokata ma większy spokój, bowiem wie, że ma obok siebie kogoś, kto praktycznie wszystko załatwi za niego.

Jakiego adwokata zatrudnić do sprawy rozwodowej?

Jak wiadomo, nie każdy adwokat jest sobie równy i nie każdy ma nam do zaoferowania taką samą jakość usług. Jeśli chcemy wygrać sprawę rozwodową, to musimy zatrudnić kogoś, kto w tego typu sprawach się specjalizuje. Czasami zdarza się tak, że rozwód jest szybki, bezbolesny i nie powoduje niemal żadnych problemów, w innych sprawach ciągnie się on miesiącami, wymaga zbierania dowodów, powoływania świadków. Jeśli chodzi o Warszawę, bardzo dobrą osobą jest na pewno Kancelaria Radcy Prawnego Budrewicz, która to specjalizuje się typowo w sprawach rozwodowych i świadcząc swoje usługi, daje pełną gwarancję zadowolenia dla swojego klienta. Wiadomo, iż nie w każdej sytuacji można sprawę wygrać, nie zawsze można otrzymać to, na czym nam zależy. Jeśli jednak mamy adwokata z boku, ten dołoży wszelkich starań, by nawet z najgorszej sytuacji móc wyprowadzić nas na prostą. Samodzielnie, nie mając wiedzy prawniczej nie jesteśmy w stanie tego dokonać.

Dobry adwokat to połowa sukcesu na rozprawie. Jeśli nasz rozwód nie ma być polubowny, a czekać ma nas walka, to na pewno warto z usług takiego specjalisty skorzystać, nawet, jeśli miałoby to kosztować nas niemałe pieniądze. Czasami rozwód okazuje się być jeszcze trudniejszy niż samo małżeństwo. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty w tym właśnie zakresie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki