Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Sosnowcu. Co z Jaworznem?

W środę jaworznicki szpital z pomocą straży pożarnej przygotował strefę osobnej ścieżki dla pacjentów z objawami zakażenia układu oddechowego. Rozstawione namioty mają służyć za miejsce wstępnej selekcji pacjentów.

REKLAMA

W czwartek na porannej konferencji prasowej dotyczącej działań i proponowanych rozwiązań dotyczących epidemii koronawirusa, Arkadiusz Chęciński prezydenta Sosnowca potwierdził pierwszy rozpoznany przypadek zakażenia wirusem COVID-19 wśród mieszkańców Sosnowca. Pacjent obecnie przebywa w szpitalu w Zawierciu. 

 

 

Ani jaworznicki szpital, ani urzędnicy na razie nie informują o potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Jaworznie.

Wczoraj prezydent Jaworzna Paweł Silbert zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które zaplanowane były przez miejskie instytucje do końca kwietnia.

Zamknięte będą też placówki oświatowe – szkoły, przedszkola i żłobki mają być zamknięte od poniedziałku, 16 marca do środy, 25 marca. W wyjątkowych przypadkach dla młodszych dzieci ma jednak zostać zorganizowana opieka w tych placówkach do piątku, 13 marca. Od poniedziałku wszelkie zajęcia dydaktyczne są bezwzględnie odwołane. W szkołach wyższych zajęcia odwołane są od czwartku, 12 marca.

Pojawił się również apel do mieszkańców, by ograniczyli wizyty w urzędach i instytucjach miejskich lub przełożyli je na inny termin. Dobrym rozwiązaniem w sprawach pilnych będzie też kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

Koronawirus – pacjenci i personel sosnowieckiego szpitala przebadani na obecność wirusa po wykryciu zakażenia u jednego z pacjentów

zobacz też: 

 

Koronawirus – pierwsza śmiertelna ofiara w Polsce

 

zobacz też: 

 

Jaworznicki szpital gotowy na koronawirusa? “Trwają przygotowania do sytuacji kryzysowej”.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki