Czas zamknięcia szkół spowodowany zagrożeniem wirusem COVID-19, to nie czas ferii, spotkań z przyjaciółmi czy przesiadywania w galeriach handlowych. Dlatego też Straż Miejska w Jaworznie będzie legitymować młodzież przebywającą na terenie obiektów publicznych, a informację na ten temat przekazywać do odpowiednich instytucji.

REKLAMA

To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność – mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Czas ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych nie jest okresem wolnym od nauki. Uczniowie w dniach tygodnia, w których dotychczas realizowali kształcenie w szkole powinni realizować to kształcenie w domu w formie samokształcenia i z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez poszczególnych nauczycieli.

W związku z apelami i powagą sytuacji, jaworznicka Straż Miejska od czwartku, 12 marca legitymuje młodzież przebywającą w galeriach handlowych czy w miejscach rekreacji. Informacje o wylegitymowanych osobach zostaną przekazane dyrektorom szkół, którzy wyciągną konsekwencje wobec tych uczniów.

Zamknięte miejsca rekreacji

Zamknięte zostają również place zabaw, które są w zarządzie instytucji miejskich. Apelujemy też do innych zarządców tego typu obiektów o zastosowanie powyższych rozwiązań.

Ponadto zwracamy się z prośbą do organizatorów zajęć dla dzieci i młodzieży o ich odwołanie i odsyłanie zainteresowanych do domów.

źródło: UM Jaworzno, foto: Straż Miejska w Jaworznie

Koronawirus – apel prezydenta do jaworznickich uczniów

zobacz też: 

 

W związku z koronawirusem oblężenie przeżywają sklepy i… pralnie!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki