REKLAMA

Przychodnie lekarskie są jednym z miejsc, gdzie bardzo łatwo zarazić się wirusem, także COVID-19. Z tego powodu wiele poradni i przychodni zostało zamkniętych do odwołania. Co zrobić, jeżeli potrzebujemy porady medycznej lub przedłużenia recepty? W ostatnim czasie uruchomiono teleporady, które polegają na konsultacji zdalnej z lekarzem specjalistą.

Dlaczego lepiej zrezygnować z wizyty w przychodni?

Nawet jeżeli nasza przychodnia jest otwarta, lepiej przełożyć wizytę na dalszy termin lub wybrać inną formę konsultacji lekarskiej. Unikanie kontaktu z osobami, które mają objawy przeziębienia lub grypy jest bardzo ważne dla zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warto pamiętać, że część osób przechodzi zakażenie w sposób bezobjawowy. Chociaż czują się dobrze, to nadal mogą zarażać.

Unikanie skupisk osób, miejsc szczególnie ryzykownych (np. przychodni lub sklepów) oraz ograniczenie wychodzenia z domu są podstawowymi działaniami profilaktycznymi. Zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom, pielęgniarkom i lekarzom jest kwestią priorytetową, dlatego Veritamed uruchomiło możliwość konsultacji zdalnej, przez telefon lub w formie wideokonferencji.

Konsultacja zdalna – jak to działa?

Za pomocą teleporady można uzyskać przedłużenie e-recepty oraz otrzymać zwolnienie lekarskie. Z konsultacji psychiatrycznej, seksuologicznej i psychologicznej może skorzystać każdy pacjent, który potrzebuje wsparcia. Teleporada u lekarzy pozostałych specjalności wymaga posiadania kartoteki w centrum medycznym.

Konsultacje odbywają się na Skype i mogą mieć formę połączenia telefonicznego lub wideokonferencji. Konieczne jest wcześniejsze umówienie się na konsultację za pomocą wiadomości e-mail, telefonu lub na platformie online oraz opłacenie teleporady. Dlaczego warto skorzystać z porady przez telefon?

  • Brak konieczności wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa.
  • Szybkie otrzymanie niezbędnej e-recepty bez stania w kolejce u lekarza, gdzie zwiększa się ryzyko zarażenia COVID-19.
  • Wygodna konsultacja dolegliwości lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia i dalszego postępowania.

Teleporady w Veritamed

Z lekarzami jakich specjalności można się skonsultować w formie teleporady?

  • Ginekologiem
  • Psychiatrą
  • Psychoterapeutą i seksuologiem
  • Endokrynologiem
  • Urologiem

Veritamed uruchomiło usługę konsultacji zdalnej, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem COVID-19. Mając na uwadze dobro pacjentów oraz personelu, zdalny kontakt z lekarzem jest najbezpieczniejszą formą uzyskania fachowej porady lekarskiej oraz sposobem na otrzymanie e-recepty kontynuującej leczenie bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na stronie: http://veritamed.com/aktualnosc/1149/TELEPORADY-w-VeritaMed-

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki