Jak zamienić słowo mówione na pisane?

REKLAMA

Według definicji słownika, transkrypcja jest to przekształcenie tekstu z uwzględnieniem wymowy. To zastąpienie znaków jednego alfabetu, znakami drugiego alfabetu. W prostym rozumieniu jest to przełożenie słowa mówionego na słowo pisane. Nie każdy jest w stanie wykonać to samodzielnie, w wielu przypadkach konieczna jest profesjonalna pomoc. Na pewno transkrypcje, jakie oferują nam firmy w tym się specjalizujące, to najlepszy wybór, jakiego tylko można dokonać.

Co taka firma może nam zaoferować? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli wybieramy z nią współpracę? Co się liczy, gdy w grę wchodzi wybór profesjonalnej firmy transkrypcyjnej?

Transkrypcje dobretranskrypcje.pl
to przede wszystkim profesjonalne przepisywanie nagrań na tekst. Mogą to być różnego rodzaju treści, w zależności od tego, czym zainteresowany jest klient. Nagrania, które wymagają słowa pisanego mogą dotyczyć między innymi wywiadów i notatek głosowych, jakie tworzą dziennikarze, wszelkich posiedzeń sądu skierowanych do adwokatów, różnorodnych szkoleń i wystąpień coachów oraz trenerów, a także wywiadów, paneli ekspertów, zebrań i posiedzeń oraz wszelkich innych kwestii, w których słowo mówione ma zostać zastąpione słowem pisanym. Transkrypcje mogą obejmować także napisy do filmów.

Dla kogo przeprowadzane są transkrypcje?

Usługi takie kierowane są do różnego rodzaju instytucji i placówek, w zależności od tego, z jaką formą nagrania mamy do czynienia. Idealna opcja dla dziennikarzy, dla radców prawnych i dla adwokatów, dla trenerów i coachów, dla przedsiębiorców, a także dla badaczy i naukowców. Takie usługi oferowane są placówkom badawczym, instytucjom, czy osobom prywatnym, w zależności od tego, kto daną treść z nagrania potrzebuje. Każda firma, która oferuje transkrypcje skupia się przede wszystkim na określonej grupie docelowej, z którą w sposób szczególny współpracuje, ale nie obce są jej również i innego rodzaju nagrania, z którymi bez problemu może ona sobie poradzić.

Jaką firmę transkrypcyjna wybrać?

Jeśli chcemy wybrać firmę transkrypcyjną, to musimy najpierw dokładnie sprawdzić jej ofertę, zobaczyć, co ma do zaoferowania, jaki rodzaj transkrypcji przeprowadza i czy jest w stanie zaoferować nam taką jakość usług, na jakiej tylko nam zależy. Przepisywanie nagrań to niezwykle trudne i pracochłonne zadanie, w którym trzeba wykazać się niezwykłym skupieniem, zaangażowaniem, jak również i zwróceniem uwagi na najmniejsze nawet detale i szczegóły.

W firmie transkrypcyjnej najważniejszą rolę odgrywają sami ludzi. To od nich tak naprawdę zależy powodzenie firmy, jakość świadczonych usług czy odpowiednia współpraca. W firmie takiej zatrudnia się wykwalifikowanych transkrybentów, badaczy, jak również i anglistów, dzięki którym można otrzymać transkrypcje na najwyższym poziomie. W pracy tej istotną rolę odgrywa przede wszystkim jak najbardziej wierne odtworzenie nagrania przełożonego na wersję tekstową. Nie jest to łatwe, ale profesjonaliści są w stanie tego wszystkiego dokonać. Czym powinna charakteryzować się taka firma? Na co powinniśmy zwracać uwagę decydując się właśnie na nią? Jedną z głównych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo, bo ono właśnie odgrywa wartość nadrzędną. Wysyłając nagranie, można tego dokonać na serwer zabezpieczony certyfikatem SSL, mając przy tym pewność, iż nic nie dostanie się w niepowołane ręce. Oferując transkrypcje dobretranskrypcje.pl/1_4_kontakt.html i chcąc istnieć na rynku, trzeba również wykazać się terminowością. Klient chcąc bowiem otrzymać daną usługę, pragnie mieć ją w konkretnym czasie. Jeśli zleca coś danej firmie, to właśnie oddanie pracy w terminie jest tutaj kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Czy transkrypcje są drogie?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, o jaki rodzaj pracy chodzi, w jaki sposób ma zostać przełożony, jaki jest zakres pracy. Większość firm świadczy swoje usługi podając ceny za minutę nagrania. I tak w cenniku znaleźć można zarówno wywiady indywidualne, wywiady grupowe, transkrypcje fonetyczne, sądowe, czy napisy do filmów. W zależności od oferty danej firmy, transkrypcje mogą dotyczyć zarówno języka polskiego, jak również i języka obcego, w zależności od tego, jakie osoby zatrudnione są w szeregach danej firmy. Im lepszego dokonamy wyboru, tym większe jest nasze zadowolenie i satysfakcja. Usługi te nie są najdroższe, ale wszystkie firmy różnią się między sobą cennikiem, dlatego też jeśli zależy nam na atrakcyjnej cenie, wówczas musimy porównać kilka firm, ale zawsze mając na względzie przede wszystkim jakość.

Zanim wybierzemy konkretną firmę, której zlecimy transkrypcje, warto poczytać w internecie opinie innych użytkowników. W ten sposób mamy pewność, że podejmujemy współpracę z odpowiednią firmą. Nie każda firma jest sobie równa i nie każda jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Naszym zadaniem jest dokonać wyboru takiej, która spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby w 100%.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki