Lekarz radzi: Jak właściwie zachować się w czasie pandemii koronawirusa?

Społeczne akcje zachęcające do pozostania w domu, spontaniczne wsparcie dla lekarzy, służb ratowniczych i personelu medycznego, wciąż nowe rządowe komunikaty – Polska wciąż zmaga się z pandemią koronawirusa.

REKLAMA

Porady udziela lekarz Bogusław Śmigielski.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem COVID – 19 rośnie z dnia na dzień.

Choć wiele osób faktycznie stosuje się do epidemiologicznych zaleceń i pozostaje w domach, wciąż słyszy się o zupełnie niepotrzebnych kolejkach do sklepowych czy aptecznych kas. Jak informują farmaceuci – “Ogromną grupą odwiedzających apteki są młodzi rodzice z dziećmi, kupujący preparaty, które wcale nie są niezbędne czy ratujące zdrowie, jak np. szampony zwiększające objętość włosów, mascary na porost rzęs, suplementy diety na odchudzanie.”

Jak takie zachowania tłumaczą lekarze? Tu opinia jest jednoznaczna – takim zachowaniem zaszkodzimy nie tylko sobie, ale również naszym bliskim i całemu społeczeństwu.

Na całym świecie potwierdzonych zakażeń koronawirusem odnotowano już ponad 200 tysięcy. Kolejne osoby wciąż poddawane są też kwarantannie. Jak podkreślają specjaliści – sytuacja wciąż jest rozwojowa i tym bardziej powinniśmy przestrzegać zasad higieny.

Zarząd UEFA podjął decyzję o przeniesieniu finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na 2021 roku. Wszystko wskazuje też na to, że przed Wielkanocą polscy uczniowie nie wrócą do szkolnych ławek.

zobacz też: 

 

Przejmujący list pracowników aptek – “Opamiętajcie się, bo będzie za późno!”

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki