Jak godnie pochować zwierzątko domowe?

REKLAMA

Śmierć naszego pupila stanowi dla każdego członków rodziny ogromną stratę i ból. Dla wielu osób czworonogi stanowią członków rodziny, a ukochane koty są ulubionymi pupilami naszych dzieci. Choć dla wielu to tylko zwierzęta, dla wielu osób, to właśnie one są częścią rodziny, których kochamy, cenimy za obecność i bez których nie wyobrażamy sobie w ogóle życia. Śmierć zwierzątka stanowi dla każdego z nas ogromny ból, z którym bardzo trudno jest sobie poradzić. Śmierć kogoś nam bliskiego jest dla nas traumą i tragedią. Jeśli umiera zwierzątko, cierpią wszyscy.

Co zrobić w chwili śmierci ukochanego psa czy cudownego kota? Jak postąpić, gdy śmierć dopadnie naszego pupila, a my zupełnie nie mamy pojęcia, co z tym należy zrobić?

Krematorium dla zwierząt animaleden.pl to jedyne takie miejsce, które jest w stanie zapewnić naszemu zwierzęciu godny pochówek i odpowiednią opiekę tuż po śmierci. Wybierając taką firmę, ta jest w stanie pomóc nam na każdym etapie tego, jakże trudnego dla nas czasu. Odpowiednia, stawiająca na profesjonalizm swoich usług, gwarantuje pomoc, doradztwo i kompleksową usługę wykonania odpowiednich czynności po stracie zwierzęcia. Jeśli mamy ten problem, na pewno wybór krematorium okaże się być bardzo dobrym wyborem.

Wiele firm oferuje kompleksowe usługi pomocy w przypadku śmierci zwierzęcia. Wystarczy skontaktować się z konsultantem, aby otrzymać informacje odnośnie tego, jak należy postępować i co trzeba zrobić, by z usług firmy móc skorzystać.

Krematorium dla zwierząt – poszczególne czynności

Jeśli wybierzemy dane krematorium dla zwierząt, mając przy tym pewność, że taka firma będzie w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z doradcą. Taka osoba pomoże nam odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania, a następnie chcąc spełnić nasze oczekiwania, dobierze odpowiednio ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Firma taka odbiera zwierzę z placówek weterynaryjnych lub bezpośrednio z domów klientów. Wszystko odbywa się w pełni w sterylnych warunkach, z zachowaniem pełnej higieny i bezpieczeństwa. Po wykonaniu odpowiednich czynności, właściciele zwierzęcia przyjeżdżają do miejsca, w którym ma miejsce ceremonia pożegnalna zwierzęcia. Urnę z prochami rodzina otrzymuje między 2 – 8 dniami od momentu odbioru ciała. Choć dla wielu osób takie działania wydają się nadwyraz ,,przesadzone”, dla innych są jedyną słuszną decyzję, by w jak najlepszy sposób móc pożegnać swojego ukochanego członka rodziny.

Oczywiście każdy klient może liczyć na indywidualne podejście i stosowne działanie, w zależności od tego, czego oczekuje i na czym mu zależy. Właściciel zwierzęcia może do kremacji dać ulubioną zabawkę pupila lub inny przedmiot, który chciałby, aby był w tej ostatniej jego drodze. W przypadku krematorium dla zwierząt animaleden.pl/kontakt, firmy takie oprócz samej usługi oferują także możliwość zakupu dowolnie wybranej urny, z możliwością uzyskania personalizacji. Wszystko to, czego oczekuje klient i na czym tylko mu zależy, można jak najbardziej spełnić i wykonać.

Wybór odpowiedniej urny

Urna to pamiątkowe naczynie, w którym przechowywane są prochy zwierzęcia. Wybierając krematorium, to posiada w swojej ofercie pełną paletę produktów, która dopasowana jest do właścicieli zwierząt. Można wybrać klasyczną, prostą urnę lub bardziej wymyślną, w zależności od tego, czego oczekuje klient. Urna w postaci wizerunku kota lub psa, urna drewniana, półokrągła, gładka lub z wzorami łapek zwierzęcia. Wystarczy przejrzeć galerię, by móc wybrać dla siebie odpowiedni produkt. Wiadomo, iż taka urna znajdzie się w ważnym dla nas miejscu, dlatego też jej wygląd ma bardzo duże znaczenie.

Zwierzę domowe to nasz przyjaciel

Kiedy w domu jest zwierzątko, wszystko żyje inaczej. Dom bez zwierzęcia jest pusty, dzieci smutne, a całość nie ma odpowiedniego dopełnienia. Ukochany pies leżący w nogach czy kotek słodko śpiący na bujanym fotelu to obraz, jaki dla wielu jest niezwykle ważny. Większość z nas zupełnie nie wyobraża sobie życia bez psa, kota czy innego domowego pupila w domu. Wszystko jednak wygląda tak pięknie, dopóki nie nastąpi kres życia naszego zwierzątka. Śmierć jest nieodłączną częścią każdego z nas. Jesteśmy jej świadomi, ale nigdy nie jesteśmy na nią gotowi, szczególnie, gdy w grę wchodzi ktoś, kto jest dla nas bliski i kogo bardzo kochamy. O ile w przypadku osób sprawa śmierci i pochówku wygląda nieco inaczej, o tyle, gdy umiera zwierzę często nie mamy pojęcia, co powinniśmy zrobić. Bez wątpienia krematorium dla zwierząt jest takim miejscem, które warto wybrać, jeśli chcemy komuś bliskiemu naszemu sercu urządzić odpowiednie pożegnanie.

Odpowiednie krematorium to podstawa. Warto zapoznać się, gdzie w naszej okolicy znajduje się takie miejsce i czy jest ono w stanie zapewnić nam to, na czym nam zależy. Jeśli tak, to z całą pewnością warto z takiego miejsca skorzystać i choć spalenie ciała zwierzęcia kosztuje, to na pewno dla tych cudownych chwil, jakie z nami spędził – warto to zrobić.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki