W tegorocznej, czwartej już odsłonie międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla uczniów technikum pod hasłem „Wykręć język i zostań mistrzem czytania” uczestnicy łamali języki na tekstach J.R.R. Tolkiena w Hobbicie, Władcy pierścieni i Silmarillionie. W części finałowej w ZSP nr 4 w dniu 27 lutego jury wyłoniło mistrzów pojedynku na języki.

REKLAMA

Krzysztof Czopik z CKZiU, zwycięzca konkursu, nad którym patronat objęło czasopismo Języki Obce w Szkole, pokonał koleżankę ze swojej szkoły, Klaudię Kisiel, która zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce należało do Pauliny Kopeć, uczennicy ZSP nr 4. Laureauci zebrali mnóstwo nagród, m.in. zestaw głośników, okulary VR, pendrive’y, słowniki elektroniczne, vouchery na warsztaty z zakresu nowoczesnych technik pamięciowych, karnety na siłownię do Fabryki Formy, vouchery do Fly Park i Jump World oraz vouchery na kręgle i bilard do Centrum Rozrywki Gravitacja. Ponadto zostali nagrodzeni zestawem upominkowym z Helen Doron, mnóstwem innych gadżetów, także z wydawnictw językowych Pearson, Oxford i Macmillan oraz zaproszeniami do kawiarni Galicja w Jaworznie. Część z tych nagród przypadła w udziale również zdobywcom kolejnych miejsc – Agata Bajorek (ZSP nr 3 – miejsce 4), Bartłomiej Bobowski  (ZSP nr 2 – miejsce 5) oraz Amelia Niciarz (ZSP nr 4 – miejsce 6).

Organizatorzy konkursu z ZSP nr 4, Anna Sraga-Chmielik i Katarzyna Tomczyk szczególnie dziękują za zaangażowanie i hojność sponsorom konkursu:

cukierni Słodkie Ciacho z Bolęcina, RK Studio Treningu Personalnego z Wrocławia, firmie Elcomp z Jaworzna, Proteuss Company z Jaworzna, Positive Family Magdalena Kosowska, Helen Doron English z Jaworzna, Fabryce Formy z Jaworzna, Centrum Rozrywki Gravitacja z Jaworzna, kawiarni Galicja z Jaworzna, firmie Bagde4U, Edunation, wydawnictwom Pearson, Oxford i Macmillan.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki