Firma Echo pomaga w walce z koronawirusem. Ruszyła produkcja maseczek ochronnych.

Do walki z rozprzestrzeniającym się na całym świecie koronawirusem ramię w ramię ze służbami medycznymi, służbami ratowniczymi i aktywistami stają firmy odzieżowe.

REKLAMA

Nie inaczej jest w Jaworznie, gdzie jedna z firm, która dotąd zajmowała się projektowaniem i szyciem kobiecej konfekcji, dziś zajmuje się również produkcją maseczek ochronnych.

Inicjatywa była wspólna – pracownicy i właściciele jaworznickiej firmy Echo nie mieli żadnych obiekcji, by wspólnym nakładem pracy stworzyć coś, co jest w stanie ograniczyć rozwój pandemii.

Maseczki są dwuskładnikowe – ich wierzchnia warstwa to estetyczna bawełna, z drugiej lignina, która pełni funkcję filtra. Co ważne – maseczki są wielokrotnego użytku i powodzeniem można je prać i poddawać procesom dezynfekcji i sterylizacji.

Maseczki i środki zapobiegawcze są ważne, pamiętać jednak należy, że kluczem do walki z pandemią koronawirusa jest przede wszystkim możliwie maksymalne ograniczenie wszelkich wyjść z domu, stosowanie się do zasad higieny i wypełnianie dyrektyw epidemiologów.

zobacz też: 

 

Pandemia koronawirusa uderza w branżę gastronomiczną. “Mimo to pomagamy!”

 

 

Jaworznianie pomagają! Trwa zbiórka sprzętu medycznego dla szpitala!

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki