Egzaminy na stopnie szkoleniowe w klubach Fighting i Wojownik

Za nami egzamin młodych fighterów i wojowników na 10, 8, 7 oraz 5 stopnie szkoleniowe kickboxingu.

REKLAMA

20 osób z klubu Fighting oraz Wojownik przystąpiło do tego wyzwania aby uzyskać kolejne stopnie szkoleniowe, które nie tylko świadczą o poziomie wyszkolenia zawodnika ale są również przepustką do startu w zawodach w kickboxingu.

Egzamin składał się z trzech części. W trakcie pierwszego etapu zawodnicy musieli zaprezentować umiejętność poruszania się w pozycji walki, wykonać prawidłowo w miejscu wszystkie techniki uderzeń oraz kopnięć wymagane przez egzaminatora.

Druga część egzaminu polegała na ćwiczeniach w parach gdzie należało przy pomocy przeciwnika wykazać predyspozycje do wyczucia dystansu, poruszania się i jednocześnie zadawania wymaganych technik kickboxerskich.

Ostatnia trzecia część dotyczyła osób zdających na 7 oraz 5 stopień szkoleniowy. Były to sparingi 3 rundy po 2 minuty każda.

Wszyscy zawodnicy pomyślnie zaliczyli każdy etap egzaminu i wszyscy go zdali.

Egzamin przeprowadził trener i egzaminator Polskiego Związku Kickboxingu Marcin Sobieski w ramach integracji z trenerem klubu Wojownik Jaworzno Damianem Krzywoniem. Gościem specjalnym w czasie egzaminu był posiadacz
Mistrzowskiego Pasa Taekwodno oraz trener Leszek Chrustek.

Kluby Wojownik i Fighting w najbliższym czasie będą startować w Pucharze Polski Wojska Polskiego który odbędzie się 6 marca w Krynicy. Klub Fighting będzie reprezentować sam trener Marcin Sobieski, który wystartuje w trzech formułach tj. pointfighting, kick light oraz K-1.

Klub Wojownik będzie reprezentował Łukasz Sandecki medalista Śląskiej Ligi Kickboxingu.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki