REKLAMA

Firma chcąca skorzystać z leasingu praktycznie nie ma ograniczeń co do rodzaju dostępnych przedmiotów. Jedyne, co musi zrobić, to znaleźć leasingodawcę, który sfinansuje daną rzecz. Jakie przedmioty można wziąć w leasing?

Sprzęt elektroniczny

Komputery wraz z oprogramowaniem to coraz popularniejsze przedmioty leasingu. Jest to szczególnie ważne dla nowych firm nieposiadających jeszcze dużego kapitału inwestycyjnego ani zdolności kredytowej. Nowoczesne komputery o biznesowym przeznaczeniu osiągają wysokie ceny. Leasing pozostaje więc bardzo atrakcyjnym sposobem na pozyskanie wysokiej klasy sprzętu bez konieczności angażowania środków własnych. Dzięki finansowaniu firma może wyposażyć stanowiska pracy w komputery, drukarki, tablety, telefony i inne urządzenia potrzebne do codziennej pracy. Uda się także wymienić stary sprzęt na nowy.

Samochody osobowe

Najpopularniejszymi przedmiotami umów leasingowych są bez wątpienia samochody osobowe. Dotyczy to zarówno pojazdów nowych, jak i używanych. Sfinansować można marki premium, ale też modele w bardziej przystępnych cenach. Dużym zainteresowaniem cieszy się Toyota leasing. Daje on szansę na szybkie pozyskanie niezawodnego samochodu firmowego. Można wybierać spośród wielu różnych modeli.

Jeżeli interesuje Cię leasing Toyota, oferty sprawdzisz na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/samochody-osobowe/Toyota. Warto nawiązać kontakt z doradcą, który pomoże dobrać najlepsze finansowanie i wynegocjować szczególnie atrakcyjne warunki. Do oceny opłacalności poszczególnych ofert przyda się z kolei Toyota leasing kalkulator. Jest to praktyczne i bezpłatne narzędzie pozwalające obliczyć przewidywane koszty finansowania.

Sprzęt specjalistyczny

W leasing można wziąć także sprzęt medyczny, kosmetyczny, fitness czy gastronomiczny. Oferty obejmują też maszyny budowlane. Praktycznie każda branża wymagająca zakupu kosztownych, specjalistycznych urządzeń ma szansę skorzystać z finansowania. Możliwość leasingu okazuje się nieoceniona, biorąc pod uwagę nieustającą konieczność wymieniania starych i zużytych urządzeń na nowe.

Sprzęt RTV

Finansowanie obejmuje nie tylko sprzęt komputerowy i specjalistyczne urządzenia. Oferty leasingodawców nie kończą się też na leasingu samochodów osobowych, takich jak leasing Toyota. Sfinansować można również sprzęt RTV. Jeżeli przedsiębiorstwo w codziennej pracy wykorzystuje sprzęt audiowizualny, leasing będzie dostępny także w tym przypadku. Okaże się to szczególnie istotne dla branży hotelarskiej albo eventowej, zaopatrującej obiekty w telewizory, radia czy łącze internetowe.

Nieruchomości

Leasing nieruchomości jest swego rodzaju konkurencją dla kredytu hipotecznego czy standardowego wynajmu. Oferty dotyczą różnego typu budynków – handlowych, usługowych, produkcyjnych, a nawet mieszkalnych. Leasingodawca oddaje dany obiekt w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za opłatę. Na koniec umowy prawo własności do lokalu zostaje przeniesione na użytkownika. Leasing nieruchomości to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla firm mających stabilną pozycję na rynku, ale niedysponujących funduszami na samodzielny zakup budynku czy mniejszego obiektu.

W ramach leasingu uda się sfinansować praktycznie wszystko. Wiele zależy od tego, czy dany przedmiot będzie cieszyć się zainteresowaniem na rynku wtórnym. W ten sposób firmy  leasingowe zabezpieczają się przed trudnościami w zbyciu zwróconych im rzeczy. W leasing można więc wziąć samochód osobowy, czego dobrym przykładem jest leasing Toyota. Ponadto leasingodawcy finansują zakup sprzętu komputerowego, RTV oraz specjalistycznych urządzeń. Możliwy jest także leasing nieruchomości, choć jest to stosunkowo rzadko wybierane rozwiązanie. Jeżeli chce się pozyskać dany przedmiot, najlepiej skontaktować się z doradcą finansowym specjalizującym się w danej dziedzinie. Wówczas zyskuje się dostęp do najatrakcyjniejszych ofert.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki