Władze Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie chcą wystąpić na drogę sądową w związku z zachowaniem niepokornego pacjenta, który w ubiegłym tygodniu zgłosił się na SOR.

REKLAMA

W szpitalu trwają analizy prawne związane z zachowaniem i komentarzami internetowymi pacjenta. Analizowane jest czy pacjent swoim postępowaniem naraził bezpieczeństwo szpitala. Drugi aspekt to analiza prawna w kierunku zniesławienia personelu szpitala. Chodzi o komentarze internetowe na temat dyrektora szpitala oraz kierownika SOR-u.

Uzyskaliśmy komentarz pacjenta – pana Sebastiana, który przebywa aktualnie w szpitalu w Katowicach na Ochojcu, gdzie jest leczony na serce:

Okazuje się, że duszności, które miałem, nie były związane z płucami, tylko z niewydolnością serca. Jestem w tym momencie w szpitalu w Katowicach na Ochojcu na oddziale kardiologii. Tutaj przed przyjęciem zrobili mi test na obecność koronawirusa, dodatkowo kompleksowo mnie przebadali. Takiej opieki oczekiwałem w Jaworznie, ale jej nie otrzymałem – mówi pan Sebastian.

W sprawie możliwego pozwu przeciwko niemu, pacjent tak to komentuje oraz sam zapowiada kroki prawne.

Jeśli dostanę pozew, będę się bronił. Ja oczekiwałem od szpitala pomocy, a nie pozwu. Jeśli go otrzymam, będę się bronił, a może nawet zaatakuję. Prawnicy, którzy sami się do mnie zgłaszają i media z Polski, czekają na rozwój sytuacji – dodaje Sebastian.

Pacjent twierdzi, że jeśli jego zdrowie i życie było lub jest zagrożone przez brak diagnozy w Jaworznie, on sam również będzie szukał rozwiązania na drodze sądowej.

Awantura pod szpitalem – pacjent przeprosił personel

Awantura na oddziale ratunkowym w Jaworznie

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

7 KOMENTARZE