Awantura na oddziale ratunkowym w Jaworznie

Pacjent, który od kilku dni źle się czuł i postanowił zasięgnąć konsultacji lekarskich. Ze względu nie niemożność odbycia badań u lekarza rodzinnego wszystko odbyło się przez telefon. W końcu pacjent wydał decyzje, że pojedzie na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Jaworznickiego Szpitala. Dalszy ciąg to prawdziwa internetowa burza i ostra reakcja szpitala.

REKLAMA

W szpitalu pacjent zgłosił się do izby przyjęć. Z obawy na możliwość zakażenia korona wirusem udał się do namiotu przed szpitalem. Zgłosił się sam, swoim samochodem zabezpieczony maseczką. Po jego przebadaniu, zbadaniu temperatury i saturacji władze szpitala uznały, że nie jest w grupie ryzyka i że powinien iść do domu.

Opisana przez niego w internecie sytuacja zbulwersowała opinię publiczną. W sprawę błyskawicznie zaangażował się sam prezydent, który polecił natychmiastowe przygotowanie oświadczenia szpitala.

Ireneusz Wójcik, kierownik SOR w Jaworznie

Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Ireneusz Wójcik  wyjaśnia, że w przypadku, gdyby ten pacjent był nosicielem, to obsługa SORu, cała zmiana byłaby zmuszona odbyć 14-dniowa kwarantannie, znaczyłoby to całkowite zamknięcie oddziału ratunkowego dla wszystkich. Takie braki kadrowe uniemożliwiłyby prace tego oddziału na wiele dni.

Niestety ta sytuacja pokazuje, że pacjenci są trochę pozostawieni sami sobie. Jeden nieodpowiedzialny przypadek może wyłączyć cały system szpitalny. Gdyby ten pacjent faktycznie był zarażony, to oddział ratunkowy byłby zamknięty dla całego miasta.

Pacjent stwierdził, że jego stan zdrowia się nie poprawia, a szpital wykluczył obecność wirusa, dziś po południu zgłosi się po raz drugi do szpitala, aby przyjąć go na oddział chorób wewnętrznych.

Po przekazaniu tej informacji Szef SORu poinformował, że jeśli tak się stanie, ordynator zadzwoni po Policję.

To smutne, ale tak aktualnie wygląda rzeczywistość w której wszyscy musimy nauczyć się na nowo żyć.

Awantura pod szpitalem: oświadczenie pacjenta

 

Koronawirus – odpowiedź jaworznickiego szpitala na oskarżenia pacjenta

Awantura pod szpitalem – pacjent przeprosił personel

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki