O sprawie nieoficjalnych zapowiedzi otwarcia jedynie 4 klas pierwszych w jaworznickich liceach informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz ze swoimi obawami dotyczącymi zmian w jaworznickiej oświacie napisali do nas kolejni rodzice.

REKLAMA

Przypomnijmy, że wg nieoficjalnych informacji, w jaworznickich liceach w ciągu zbliżającego się roku szkolnego mają zostać otwarte zaledwie cztery klasy.

Poniżej publikujemy fragment listu jednego z rodziców uczniów klas ósmych.

“Prosimy Państwa o nagłośnienie sprawy, jaka ma mieć miejsce na najbliższej komisji oświaty. Sprawa dotyczy utworzenia tylko 4 klas pierwszych w trzech liceach w Jaworznie. Próg punktów 120 dla uczniów, gdzie przez lata był to próg 90 punktów.
Sprawa nas rodziców o tyle bulwersuje, że wszystko się odbywa po cichu i bez żadnych informacji dla rodziców w szkołach. Na taką samowolę władz miasta my rodzice uczniów klas ósmych nie zgadzamy się – nie każde dziecko chce iść do szkół technicznych lub branżowych. Dzieci zdolne i ambitne chcą kontynuować naukę w liceach na kierunkach ogólnych, humanistycznych i biologiczno-chemicznych. Jak Pan Prezydent chce utworzyć po jednej klasie w liceum – a jaki profil? Jak chce podzielić uczniów zdolnych humanistycznie i matematycznie?”.

Uzupełnienie od UM Jaworzno: Próg 120 punktów do liceów został wprowadzony już w roku szkolnym 2019/2020. Po pozytywnym zweryfikowaniu jego celowości dyrekcja szkół postanowiła o utrzymaniu go także w tegorocznej rekrutacji.

To już kolejny taki list od zaniepokojonych rodziców, który otrzymaliśmy w ciągu ostatnich dni. Widać, że przedstawiciele urzędu miejskiego niczego nie nauczyli się z listopadowej burzy w sprawie reorganizacji szkół, i dalej, zamiast zachować w sprawie tak istotnej, jaką jest przyszłość jaworznickiej oświaty, pełną przejrzystość, pozwalają na rozchodzenie się informacji drogą pantoflową, powstawanie niedopowiedzeń i plotek, które powodują niepokój wśród uczniów i ich rodziców.

I tym razem rodzice zamierzają interweniować, pojawiając się na najbliższym spotkaniu komisji oświaty.

Poniżej znajdziecie poprzedni list w sprawie jaworznickich liceów.

„Rekrutacja trwa, ale…” – niejasna przyszłość jaworznickich szkół

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki