Wysoka porażka Sokołów

fot. Krzysztof Laskowski

Koszykarze MCKiS w sobotę doznali drugiej z rzędu bolesnej porażki. Podopieczni trenera Bilińskiego na wyjeździe ulegli 62:86 Pogoni Ruda Śląska.

REKLAMA

Po ubiegłotygodniowej porażce z ekipą z Jarosławia jaworznickie Sokoły w bojowych nastrojach jechały na wyjazd do Rudy Śląskiej. Pogoń przed tą kolejką miała zaledwie oczko przewagi nad MCKiS-em, a wygrana Sokołów pozwoliłaby im powrócić w okolice ligowej czołówki. Niestety podopieczni trenera Bilińskiego musieli przełknąć wyjątkowo gorzką pigułkę.

Pierwsza kwarta jeszcze nie zwiastowała katastrofy, jaka miała potem nastąpić. Co prawda gospodarze na początku wypracowali skromną przewagę, ale potem wynik przechodził już z rąk do rąk, a MCKiS ostatecznie wygrał 18:17. Druga część gry wyglądała już zgoła inaczej. Sokoły w początkowym fragmencie kwarty prowadzili nawet pięcioma punktami, ale z minuty na minutę gospodarze zaczęli grać coraz lepiej. Jaworznianie gdzieś utracili swoją skuteczność, tymczasem miejscowi regularnie punktowali i zaczęli korzystać z błędów gości. Wygrana 30:13 sprawiła, że przed dwoma ostatnimi kwartami Pogoń miała już stosunkowo bezpieczną przewagę. Sokoły w trzeciej kwarcie próbowały odrabiać straty i wyjątkowo często rzucały za trzy punkty, ale niestety piłka nie chciała wpaść do kosza. Tymczasem ekipa z Rudy Śląskiej grała swoje, była bardzo konsekwentna i jeszcze zwiększyła swoją przewagę, wygrywając 21:14. W ostatniej kwarcie gospodarze mogli już praktycznie grać na luzie i nie pozwalali jaworznianom zbliżyć się do siebie. Ostatecznie Pogoń wygrała wysoko 86:62 i zwiększyła swoją przewagę punktową nad Sokołami.

W ekipie z Jaworzna w sobotę najlepiej na parkiecie prezentował się kapitan Jacek Wróblewski, który zaliczył 15 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. Najlepszym zawodnikiem całego spotkania okazał się Tomasz Stankala, który popisał się zdobyciem 25 punktów, do czego dołożył jeszcze 8 zbiórek i 2 asysty. MCKiS po sobotniej porażce zajmuje 5. miejsce w tabeli i jeszcze nie może być w pełni pewne awansu do play-off. Przed Sokołami wyjątkowo pracowity tydzień. We wtorek nareszcie uda się odrobić straty podczas wyjazdowego starcia z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Tymczasem w następną sobotę jaworznickich kibiców basketu czekać będzie prawdziwy hit. Na Osiedle Stałe zawita lider rozgrywek – Wisła Platinum Kraków. Wiślacy krocza w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa i tylko raz doznali goryczy porażki, przegrywając u siebie z… MCKiS-em. Czy jaworznianie mają patent na krakowian i znów powtórzą swój wyczyn z jesieni, zatrzymując lidera? O tym przekonamy się już w sobotę o godzinie 20:00.

Pogoń Ruda Śląska – MCKiS Jaworzno 86:62
(17:18, 30:13, 21:14, 18:17)

DK

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki