REKLAMA

Nie słabnie popularność firmowych wyjazdów integracyjnych. Decyduje się na nie coraz więcej firm, które w końcu zaczęły dostrzegać korzyści płynące z takiego rodzaju rozrywki dla pracowników. Jakiego typu wyjazdy integracyjne będą popularne do końca 2020 roku? Śpieszymy z odpowiedzią!

Eko Integracja

W obliczu galopujących zmian klimatycznych coraz więcej agencji eventowych ma w swojej ofercie wyjazdy integracyjne z ekologią w tle. W trakcie eventu uczestnicy biorą udział w wielu aktywnościach mających na celu poszerzenie świadomości ekologicznej. Są to szkolenia tematyczne, gry i zabawy nastawione np. na segregację śmieci, sprzątanie świata czy też takie, które uczą jak mądrze używać surowców w życiu codziennym.

Zabawy integracyjne może odbyć się w formie gry terenowej, w trakcie której uczestnicy będą mieć do wykonania kilka, pro-ekologicznych zadań (największa ilość zebranego szkła, plastiku, posprzątanie konkretnego obszaru itp.). Zaangażowani do niej mogą być również mieszkańcy terenu, na którym odbywać się będzie zabawa,  co będzie miało dodatkowy walor edukacyjny.

Jednym z elementów takiej integracji stały się warsztaty z tworzenia lasów w słoiku. W ich trakcie uczestnicy uczą się jak stworzyć własne, unikalne mini ekosystemy, które następnie zamknięte szczelnie w słoju, mogą żyć latami bez żadnej ingerencji z zewnątrz.

Nieśmiertelna olimpiada

Niezmiennie od lat, jedną z najczęściej wybieranych przez firmy atrakcji na wyjazd integracyjny jest olimpiada firmowa. Jest to gra integracyjna, podczas której kilkuosobowe zespoły rywalizują ze sobą w kilku / kilkunastu zawodach sportowych z przymrużeniem oka. Aby wygrać, każda z ekip musi wykazać się nie tylko sprytem i wolą zwycięstwa, ale także musi ze sobą współpracować! Tego typu zabawa doskonale buduje poczucie jedności w grupie, pozwala na lepsze poznanie swoich współpracowników, a przede wszystkim uczy skutecznej komunikacji! Jest to niezwykle ważny aspekt w codziennej pracy. Bardzo często bowiem wszelkie problemy w firmie wynikają z nieumiejętności komunikowania się. Po takim wyjeździe problem mamy z głowy!

W jakich konkurencjach w trakcie olimpiady będą zmagać się uczestnicy? Do wyboru jest ich cała masa! Są to m.in.:

  • hokej czarownic
  • mega piłkarzyki
  • foot dart
  • mega jenga
  • zawody sumo
  • ruroskoczki
  • twister
  • Angry Birds (!)
  • bubble football

i wiele, wiele innych!

Wyjazdy za granicę

Czas zrobić krok w przód i wyjść nieco dalej niż konkurencja. Organizacja wyjazdu integracyjnego za granicę będzie ukłonem w stronę pracowników. Dzięki takiemu prezentowi nie tylko rośnie ich morale, ale także przywiązanie do pracodawcy i lojalność. Kto bowiem chciałby odejść do firmy, która raz do roku zabiera pracowników do Mrągowa na grilla, rezygnując z pewnych wyjazdów firmowych w ciekawe miejsca w Europie?

Gdzie jechać? Odpowiedź jest prosta – gdzie się da! Topowe agencje eventowe w swoich ofertach zazwyczaj mają kilka sprawdzonych kierunków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by firma zaproponowała swój kierunek. Wyjazdy integracyjne za granicę powinny być skrojone na miarę, pod konkretną grupę, w odpowiednim i zbilansowanym budżecie.  Bez względu na miejsce destynacji, agencja eventowa organizująca dla nas wyjazd z pewnością przygotuje wachlarz miejscowych atrakcji. A może dodatkowo gra miejska? Wszystko jest do zrealizowania!

A Ty? W jakiś sposób zintegrujesz swoich pracowników w tym roku?

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ