W jaki sposób zorganizować przeprowadzkę?

REKLAMA

Sprawna i szybko przeprowadzona przeprowadzki Wrocław jest dla nas często dużym wyzwaniem. Musi być ona zorganizowana w taki sposób, aby wszelkie delikatne rzeczy, były we właściwy sposób zabezpieczone i nie uszkodziły się w trakcie przenoszenia. Przeprowadzka powinna przebiegnąć sprawnie i szybko, dlatego jest dla nas przeważnie bardzo stresująca. Wiąże się ona często ze zmęczeniem psychiczny i fizycznym, wynikającym z bałaganu i koniecznego sprzątania po przeprowadzce. Warto wiedzieć, w jaki sposób dokładnie zaplanować i przeprowadzić cały ten proces, aby przy tym nie dać się zwariować.

Skrupulatnie opisany plan działania

Dokładne opisanie planu działania umożliwi nam komfortową i spokojną przeprowadzkę, wystarczy jedynie, kiedy będziemy wykonywać wszelkie punkty uwzględnione na naszym planie. Nie warto przekładać sprawy związane z przeprowadzką, dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie wszystkich szczegółów przeprowadzki Wrocław krasnal-przeprowadzki.pl, już na parę tygodni przed rozpoczęciem całego procesu. Można dużo wcześniej zająć się przede wszystkim przejrzeniem naszych rzeczy. Niektóre z nich na pewno będziemy chcieli spakować i zabrać ze sobą, a pewne z nich już nie są nam potrzebne. Zgromadzony przez lata dobytek należy podzielić na parę kategorii i powoli pakować. Jeśli przeprowadzamy się bez pomocy specjalistycznej firmy, wówczas wcześniej należy dogadać się ze znajomymi, aby móc liczyć na ich pomoc, nie ze wszystkimi rzeczami poradzimy sobie bowiem sami, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy się wraz z naszymi meblami czy sprzętami agd. Jeśli przeprowadzka ma być zrealizowana przy pomocy firmy, wówczas należy odpowiednio wcześniej umówić się na dogodny termin.

W jaki sposób zapakować nasz dobytek?

Przed przystąpieniem do pakowania rzeczy, należy uzbroić się w wystarczającą ilość kartonów, pudełek, worków czy gazet. Dzięki nim właściwie posegregujmy i zabezpieczymy nasze rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest segregowanie przedmiotów, biorąc pod uwagę ich użyteczność. Na dłuższy czas przed dniem planowanej przeprowadzki Wrocław, można spakować na przykład rzeczy, z których na co dzień nie korzystamy. Mogą to być na przykład pewne książki, ozdoby, komplet filiżanek, wazony. Warto także podjąć decyzję co do rzeczy, z których nie korzystamy i nie są nam w ogóle potrzebne. Nie warto przecież zagracać nowego mieszkania zbędnymi przedmiotami, które tylko leżą i zajmują cenną przestrzeń. Należy przyłożyć wagę do pakowania zwłaszcza delikatnych przedmiotów, które mogłyby się w czasie przeprowadzki zniszczyć. Lampy, kieliszki czy talerze powinno się zabezpieczyć przy użyciu folii bąbelkowej, czy gazet. W trakcie pakowania rzeczy doskonale sprawdza się folia próżniowa. Można przy jej użyciu zapakować pościel i ubrania, nie będą one wówczas zajmowały zbyt dużo miejsca. Zapakowane kartony należy podpisać, aby wiedzieć później jakie rzeczy się w nich znajdują, oraz które pudełka przenosić szczególnie ostrożnie. Etykiety na pudełkach oszczędzą nam czas przy wypakowywaniu, nie będziemy bowiem dłużej szukać żadnego przedmiotu.

Przeprowadzka z firmą transportową czy bez?

Możemy zdecydować się na przeprowadzkę bez pomocy fachowców, jak i udać się po pomoc do profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Wszystko zależy od tego, czy damy radę przenieść rzeczy sami, z ewentualną pomocą znajomych. Istotna jest także wielkość samej przeprowadzki Wrocław krasnal-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-mieszkan-wroclaw, czy przenosimy jedynie mniejsze rzeczy, czy chcemy przewieźć także przedmioty wielkogabarytowe. Jeśli zdecydujemy się na usługę firmy przeprowadzkowej, wówczas nie będziemy musieli sami nosić naszych rzeczy. Firmy zrobi praktycznie większość rzeczy za nas, posiadają specjalistyczny sprzęt, ułatwiający cały proces znoszenia i wnoszenia przedmiotów. Przeprowadzką z pomocą specjalistów jest nie tylko bardziej komfortowa, ale i szybsza. Fachowcy w dziedzinie przeprowadzek dysponują wielkogabarytowymi pojazdami, dzięki czemu mogą przewieźć od razu wszystkie nasze rzeczy. Samodzielna przeprowadzka wiąże się z tym, iż będziemy musieli sami wynająć odpowiedni pojazd, albo pokonywać wiele tych samych tras w trakcie przewozu naszych rzeczy. Wiele osób decyduje się na samodzielną przeprowadzkę, jeśli chcą przewieźć drogocenne rodzinne pamiątki, czy rzeczy szczególnie cenne i narażone na uszkodzenia.

Co ma wpływ na cenę przeprowadzki Wrocław?

Przeważnie firmy przeprowadzkowe mają swoje określone stawki godzinowe swoich usług. Jednakże są to kwoty jedynie orientacyjnie, na ostateczny koszt ma wpływ wiele czynników, na przykład takich jak:
uwzględnienie usługi pakowania i rozpakowywania ładunku
usługa przechowywania majątku w magazynie
większa liczba potrzebnych pracowników fizycznych
transport mienia cięższego, na przykład fortepianu
utylizacja odpadów po przeprowadzce
brak windy w budynku
większa niż określona, odległość między punktami
przeprowadzka w weekend albo dni świąteczne
ładunek w większych rozmiarach
ładunek wymagający ponadstandardowego zabezpieczenia
Możemy także liczyć na rabaty od firmy przeprowadzkowej,w niektórych sytuacjach. Na przykład kiedy, transport zamówiony został z dużym wyprzedzeniem, albo kolejny raz korzystamy z usługi danej firmy.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki