Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o przyznaniu stypendiów dla najlepszych sportowców na kolejny rok.
Na stypendia przeznaczono w tym roku 370 tys. zł., mogli się o nie ubiegać członkowie klubów sportowych z siedzibą w Jaworznie, którzy uprawiają dyscyplinę zaliczaną do programu igrzysk olimpijskich, i osiągali wysokie rezultaty indywidualne lub zespołowe w tej dyscyplinie.
Stypendia przyznano 43 sportowcom, będą one wypłacane przez 12 miesięcy dla zawodników uprawiających sporty indywidualne, oraz 5 miesięcy (od stycznia do maja) dla zawodników uprawiających sporty zespołowe. Kwoty wahają się od 200 zł do 4650 zł. Nie rozdysponowano całej przeznaczonej na pomoc sportowcom puli – 36 675 zł pozostawiono na stypendia dla zawodników sportów zespołowych, które wypłacane będą od sierpnia do grudnia).
Stypendia otrzymali:
- Jakub Grzegolec – I liga siatkówki mężczyzn,
- Kamil Dębski – I liga siatkówki mężczyzn,
- Tomasz Pizuński – I liga siatkówki mężczyzn,
- Karol Borończyk – I liga siatkówki mężczyzn,
- Mateusz Pietras – I liga siatkówki mężczyzn,
- Paweł Bogdanowicz – II liga koszykówki mężczyzn,
- Sebastian Dusiło – II liga koszykówki mężczyzn,
- Dawid Grochowski – II liga koszykówki mężczyzn,
- Mateusz Nowacki – II liga koszykówki mężczyzn,
- Radosław Lemański – II liga koszykówki mężczyzn,
- Jacek Wróblewski – II liga koszykówki mężczyzn,
- Michał Roszkowski – II liga koszykówki mężczyzn,
- Michał Brzozowski – II liga koszykówki mężczyzn,
- Dominik Krakowiak – II liga koszykówki mężczyzn,
- Paweł Fleszar – II liga koszykówki mężczyzn,
- Patrycja Włodarczyk – lekkoatletyka – biegi,
- Alicja Włodarczyk – lekkoatletyka – biegi,
- Ewa Brych-Pająk – lekkoatletyka – biegi,
- 19. Zbigniew Kalinowski – lekkoatletyka – biegi,
- Adam Kukuła – lekkoatletyka – pchnięcie kulą,
- Patrycja Haręza – szermierka,
- Julia Wida – szermierka,
- Marta Kopińska – szermierka,
- Mateusz Proksa – szermierka,
- 25. Ewa Białas – boks,
- Klaudia Simsak – boks,
- Dorota Wawszczyk – boks,
- Mikołaj Dorynek – boks,
- Mateusz Mentelski – boks,
- Kacper Martyka -boks,
- Bartłomiej Przybyła – boks,
- Krzysztof Włodarczyk – boks,
- Marcel Ptak – boks,
- Paweł Chrobak – boks,
- Konrad Krzyżkowski – boks,
- Adela Niciarz – judo,
- Hanna Kałuża – judo,
- 38. Arkadiusz Małek – judo,
- Dawid Machna – judo,
- Bartosz Machna – judo,
- Dawid Kajdy – judo,
- Łukasz Proksa – judo,
- Marek Tarabura – judo.
źródło: UM Jaworzno
[vc_facebook]