Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o przyznaniu stypendiów dla najlepszych sportowców na kolejny rok.

REKLAMA

Na stypendia przeznaczono w tym roku 370 tys. zł., mogli się o nie ubiegać członkowie klubów sportowych z siedzibą w Jaworznie, którzy uprawiają dyscyplinę zaliczaną do programu igrzysk olimpijskich, i osiągali wysokie rezultaty indywidualne lub zespołowe w tej dyscyplinie.

Stypendia przyznano 43 sportowcom, będą one wypłacane przez 12 miesięcy dla zawodników uprawiających sporty indywidualne, oraz 5 miesięcy (od stycznia do maja) dla zawodników uprawiających sporty zespołowe. Kwoty wahają się od 200 zł do 4650 zł. Nie rozdysponowano całej przeznaczonej na pomoc sportowcom puli – 36 675 zł pozostawiono na stypendia dla zawodników sportów zespołowych, które wypłacane będą od sierpnia do grudnia).

Stypendia otrzymali:  

  1. Jakub Grzegolec – I liga siatkówki mężczyzn,
  2. Kamil Dębski – I liga siatkówki mężczyzn,
  3. Tomasz Pizuński – I liga siatkówki mężczyzn,
  4. Karol Borończyk – I liga siatkówki mężczyzn,
  5. Mateusz Pietras – I liga siatkówki mężczyzn,
  6. Paweł Bogdanowicz – II liga koszykówki mężczyzn,
  7. Sebastian Dusiło – II liga koszykówki mężczyzn,
  8. Dawid Grochowski – II liga koszykówki mężczyzn,
  9. Mateusz Nowacki – II liga koszykówki mężczyzn,
  10. Radosław Lemański – II liga koszykówki mężczyzn,
  11. Jacek Wróblewski – II liga koszykówki mężczyzn,
  12. Michał Roszkowski – II liga koszykówki mężczyzn,
  13. Michał Brzozowski – II liga koszykówki mężczyzn,
  14. Dominik Krakowiak – II liga koszykówki mężczyzn,
  15. Paweł Fleszar – II liga koszykówki mężczyzn,
  16. Patrycja Włodarczyk – lekkoatletyka – biegi,
  17. Alicja Włodarczyk – lekkoatletyka – biegi,
  18. Ewa Brych-Pająk – lekkoatletyka – biegi,
  19. 19. Zbigniew Kalinowski – lekkoatletyka – biegi,
  20. Adam Kukuła – lekkoatletyka – pchnięcie kulą,
  21. Patrycja Haręza – szermierka,
  22. Julia Wida – szermierka,
  23. Marta Kopińska – szermierka,
  24. Mateusz Proksa – szermierka,
  25. 25. Ewa Białas – boks,
  26. Klaudia Simsak – boks,
  27. Dorota Wawszczyk – boks,
  28. Mikołaj Dorynek – boks,
  29. Mateusz Mentelski – boks,
  30. Kacper Martyka -boks,
  31. Bartłomiej Przybyła – boks,
  32. Krzysztof Włodarczyk – boks,
  33. Marcel Ptak – boks,
  34. Paweł Chrobak – boks,
  35. Konrad Krzyżkowski – boks,
  36. Adela Niciarz – judo,
  37.  Hanna Kałuża – judo,
  38. 38. Arkadiusz Małek – judo,
  39. Dawid Machna – judo,
  40. Bartosz Machna – judo,
  41. Dawid Kajdy – judo,
  42. Łukasz Proksa – judo,
  43. Marek Tarabura – judo.

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki