Starsza kobieta zasłabła na chodniku. Uratowali ją przechodnie.

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorkowy poranek przy ul. Olszewskiego. Przypadkowi przechodnie napotkali na chodniku leżącą kobietę.

REKLAMA

Jak informuje starszy kapitan Marcin Ziemiański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie – przechodnie zawiadomili służby ratunkowe, informując jednocześnie, że prawdopodobnie kobieta potrącona została przez samochód. Jak się jednak okazało – starsza kobieta zasłabła. Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych przechodnie przystąpili do reanimacji poszkodowanej. 

Pierwsi na miejscu zjawili się strażacy, którzy kontynuowali reanimację do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Teren zdarzenia zabezpieczyła policja.
Jaworznicki szpital na razie nie udziela informacji na temat stanu zdrowia kobiety.

Do podobnej sytuacji doszło w poniedziałkowe popołudnie w Sosnowcu przy ul. Grota – Roweckiego. Jak informuje strona Sosnowiec 998 – “przed godziną 15 przechodnie zawiadomili służby ratunkowe o starszym mężczyźnie, który upadł nieopodal przystanku na ulicy Grota Roweckiego (dzielnica Pogoń) w Sosnowcu. Walkę o życie mężczyzny prowadziły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.”

źródło: facebook.com/Sosnowiec998

W mediach społecznościowych trwają dyskusje na temat udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. W swoich komentarzach internauci gratulują zaangażowania osobom, które pomogły starszej kobiecie na chodniku przy ul. Olszewskiego. Uznania właśnie dla takiej postawy nie kryją też strażacy.

30 uciśnięć i dwa wdechy – to przepustka do życia. Często zapominamy, że każdy z nas może potrzebować kiedyś takiej pomocy, nie pamiętamy również, że być może i my takiej pomocy będziemy musieli kiedyś udzielić.

pisaliśmy o tym: 

Akcja ratunkowa na Olszewskiego

- REKLAMA - Zewnętrzne linki