Popularne zabiegi medycyny estetycznej

REKLAMA

Ostatnie lata przyniosły niesamowity rozwój branży medycyny estetycznej. Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z usług zabiegów mających na celu poprawienie pewnych defektów urody. Medycyna estetyczna rozwinęła się do tego stopnia, że spektrum oferowanych zabiegów jest tak szerokie, że może zaskakiwać. Biorąc pod uwagę mnogość oferty, jak i coraz niższe ceny tego rodzaju zabiegów, każda kobieta może znaleźć zabieg, który potencjalnie może ją interesować.
Medycyna w ostatnich dziesięcioleciach przeżywa dynamiczny rozwój. Nie inaczej ma się jedna z gałęzi, jaką jest medycyna plastyczna oraz jej odnoga, jaką jest medycyna estetyczna. Pozwala ona na przeprowadzanie zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu poszczególnych części ciała tak, by wpisywały się w kanon estetyki preferowany przez pacjentów. Kolebką zabiegów medycyny estetycznej www.estetica-clinic.pl są Stany Zjednoczone Ameryki, jednak aktualnie dostępność specjalistów jest już tak duża, że zaawansowane zabiegi wykonuje się praktycznie we wszystkich krajach rozwiniętych. Duży wpływ ma na to również zwiększenie dostępności specjalistycznych preparatów i narzędzi, które są wykorzystywane przy tego rodzaju zabiegach. Polska jest krajem, który nie odstaje w tej kwestii i większości dużych miast, znajdują się już kliniki, które mają szeroką rozbudowaną ofertę zabiegów medycyny estetycznej. Część z nich ma kompleksową ofertę, a niektóre specjalizują się w konkretnym rodzaju zabiegów.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zabiegów medycyny estetycznej?

Najpopularniejszymi zabiegami są te, które skupiają się wokół poprawy wyglądu skóry. Mowa tu głównie o skórze twarzy, która dla wielu kobiet jest newralgicznym elementem ciała, o który dbają z najwyższą pieczołowitością. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zachowanie młodego wyglądu twarzy przez długie lata jest botoks. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu do skóry toksyny botulinowej. Jej działanie polega na sparaliżowaniu układu nerwowego, co doprowadza do tego, że mięśnie twarzy w dużej mierze stają się unieruchomione. Prowadzi to do wygładzenia zmarszczek, a także ogranicza powstawanie kolejnych. Cały zabieg jest dość prosty i polega na wstrzyknięciu toksyny pod skórę za pomocą jednej, z najcieńszych igieł. Jego zaletą jest to, że jest relatywnie tani, gdyż koszt jednorazowego zabiegu oscyluje wokół kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, że efekty mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy, nie może dziwić, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Kolejnym rodzajem zabiegów związanych ze skórą jest wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego. Popularność tego zabiegu jest spowodowana bardzo dobrymi efektami. Jest on uznany za jeden z najskuteczniejszych sposobów, jakie oferuje medycyna estetyczna na długie zachowanie młodego wyglądu. Zabieg jest o wiele bardziej skomplikowany od przeprowadzenia botoksu, gdyż w pierwszej kolejności pobierana jest krew od pacjenta, z której następnie wyodrębniane jest osocze. Następnie jest ono wprowadzane za pomocą nakłuwania skóry na różnych głębokościach. Wprowadzanie osocza do skóry właściwej pozwala na bardzo szybkie i efektywne zregenerowanie się skóry i przywrócenie jej bardzo młodego wyglądu. Jest to bezpieczny i zdrowy zabieg, który sprawi, że skóra zacznie być o wiele lepiej odżywiona, nawodniona i elastyczna. Ten zabieg stosuje się głównie na twarzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go w innych miejscach ciała.

Mezoterapia, jako podstawa dla poprawy wyglądu skóry

W ofercie gabinetów kosmetologicznych jest także alternatywa dla powyżej wymienionych metod na polepszenie wyglądu skóry. Medycyna estetyczna www.estetica-clinic.pl/klinika-medycyny-estetycznej-warszawa oferuje prosty zabieg, którym jest mezoterapia. Jest to bardzo prosty zabieg, który naturalnie stymuluje skórę do regeneracji i przywraca jej blask i witalność. Polega na nakłuwaniu skóry specjalnymi rollerami, które posiadają w sobie setki małych igiełek. Penetrują one skórę właściwą na różną głębokość w zależności, na jaki rodzaj zabiegu zdecyduje się klient i kosmetolog. Delikatnie uszkadzając strukturę skóry właściwej, stymulując ją do szybszej regeneracji i doprowadzenia do skóry dużych ilości substancji odżywczych. Ponadto po zabiegu można wykorzystać to, że igły penetrowały skórę i dodatkowo wprowadzić specjalistyczne preparaty, które mają na celu dogłębne odżywienie skóry.
Jeśli taka metoda nie pomaga, medycyna estetyczna ma także bardziej inwazyjne metody, takiej jak nici liftingowe. Jest to alternatywa dla tradycyjnego liftingu i polega na wprowadzeniu pod skórę małych nici, które podtrzymują skórę w odpowiednim miejscu, tak by była napięta według potrzeb pacjenta. Poprawiają one kształt twarzy, unosząc skórę w odpowiednich miejscach. Mogą także wygładzać skórę i zniwelować powstałe zmarszczki. Jest to relatywnie tani zabieg, którego koszt nie przekracza dwóch tysięcy złotych. Na rynku dostępne są także dużo nowocześniejsze formy liftingów, które przeprowadzane są za pomocą specjalistycznego sprzętu, takiego jak urządzenia laserowe.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki