REKLAMA

Wszechobecny i uciążliwy hałas, który pochodzi ze świata zewnętrznego albo wydobywa się z usytuowanych blisko pomieszczeń, chęć wyciszenia, ale i skumulowania akustyki, stworzenie miejsca przyjemnego i cichego to kwestie, które zachęcają nas do zastosowania izolacji akustycznej. Właściwie przystosowane pomieszczenie, które ma dodatkowe zabezpieczenia wygłuszające zapewniają komfort podczas użytkowania, a także możliwość stworzenia muzyki, albo innego rodzaju projektów muzycznych. Jak skutecznie wyciszyć wybrane pomieszczenie? Czym są właściwie gąbki akustyczne? Gdzie można nabyć skuteczną piankę akustyczną?

Czym jest pianka akustyczna?

Pianka akustyczna jest materiałem, dzięki któremu możemy skutecznie wyciszyć pomieszczenie, jak również poprawić ogólną akustykę wewnątrz budynków. Szereg możliwości, oferowanych przez dostawców gąbek, pozwala na wykonanie izolacji dostosowanych do wymagań i potrzeb użytkowników. Porowata struktura izolatora skutecznie ograniczy poziom hałasu, zaś różna gęstość i grubość materiału zapewni mniejsze albo większe wyciszenie. Najbardziej znane i popularne izolacje akustyczne to:

 • pianki akustyczne w sprayu,
 • panele akustyczne,
 • maty wygłuszające,
 • pianki akustyczne typu piramidka,
 • samoprzylepne pianki akustyczne.

Każda z wymienionych wyżej izolacji akustycznych, będzie nadawać się do użycia w różnych pomieszczeniach i do celów specjalnych. Wśród najbardziej popularnych możliwości ich zastosowania można wymienić, takie sytuacje jak:

 • tworzenie wyciszonych pomieszczeń – studia muzyczne, sale nagraniowe, itp.,
 • wyeliminowanie, albo ograniczenie echa i pogłosu w pomieszczeniach,
 • redukowanie hałasu w samochodach,
 • redukowanie hałasu w przestrzeni biurowej albo w innych pomieszczeń użytku publicznego,
 • wyciszanie wewnętrznych ścian budynków,
 • wyciszanie zewnętrznych ścian mieszkań i domów.

Jak zamontować piankę akustyczną?

Pianki i gąbki akustyczne są materiałami, które zapewniają redukcję hałasu i wygłuszenie w pomieszczeniach. Ich niewątpliwymi zaletami są głównie: opłacalność inwestycji, wysoka skuteczność działania, ale co najważniejsze łatwość ułożenia i montażu materiału.

Jak można zamontować pianki akustyczne w szybki, a zarazem prosty sposób?

Większość spośród pianek akustycznych wykonuje się na wymiar według wskazań klientów. Wyznaczona wcześniej grubość i wielkość tworzywa, ułatwia w dużym stopniu dobranie właściwej metody ułożenia. Gąbka akustyczna jest produktem, do którego zamontowania nie ma potrzeby użycia specjalnych narzędzi. Nie trzeba mieć także fachowej wiedzy, a prosty montaż materiału zapewni samoprzylepna taśma, która została umiejscowiona z tyłu gąbki. Zamontowanie pianki nie zajmuje dużo czasu, a właściwe ułożenie jej na przygotowanej powierzchni zagwarantuje sukces i powodzenie całej inwestycji. Zastosowanie się do dołączonej do pianki instrukcji, zapewnia zadowalający i długotrwały efekt.

Zanim dokonamy zakupu i zamontujemy gąbkę akustyczną, trzeba będzie koniecznie sprawdzić jej szczególne cechy, a także możliwość zamontowania jej na wybranej przez nas powierzchni. Aby produkt mocno i dobrze przylegał do wybranego elementu, trzeba wcześniej właściwie go przygotować. Wygładzenie, jak i odtłuszczanie powierzchni zapewnia efektywne i stabilne rozmieszczenie pianki akustycznej.

Gdzie kupić piankę akustyczną?

Pianka akustyczna jest produktem szeroko dostępnym, dostosowanym do samodzielnego zamontowania. Wysokiej jakości, trwałe i dostosowane do preferencji klientów akcesoria dostępne są w ofercie firmy Addictive Sound. Wśród sporego asortymentu, który zamieszczony jest w katalogu produktów na stronie internetowej: https://asound.pl/akustyka-pomieszczen/pianka-dzwiekochlonna znajdziemy narzędzia zgodne z naszymi wymaganiami i indywidualnymi oczekiwaniami.

Wszelkie produkty wyciszające i redukujące hałas obecne w ofercie przedsiębiorstwa Addictive Sound to akcesoria wykonane z użyciem najnowszych technologii, dzięki czemu są skuteczne i trwałe. Ponadto odznaczają się doskonałą estetyką i mogą być używane w roli interesujących i unikalnych elementów dekoracyjnych.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki