O czym trzeba pamiętać przy organizowaniu wieczoru kawalerskiego?

REKLAMA

Wieczór kawalerski to jedna z najważniejszych imprez w życiu każdego mężczyzny. Jej zorganizowanie przed ślubem to absolutny obowiązek. Wielu mężczyzn nie wie jednak, w jaki sposób należy organizować wieczory kawalerskie. Niniejszy artykuł zawiera szereg porad i wskazówek, które pozwolą na zorganizowanie niezapomnianego wieczoru kawalerskiego. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Co trzeba uczynić, aby wieczór kawalerski okazał się imprezą niezapomnianą, która będzie wspominana przez dziesiątki lat aż do późnej starości? Jak podołać wszystkim obowiązkom związanym ze zorganizowaniem takiej uroczystości? Podstawowa kwestia, o której warto pamiętać to fakt, iż najlepsze wieczory kawalerskie axenation.com organizuje się poza miastem. W przypadku, gdy planujemy zorganizować wieczór kawalerski w klubie, do którego chodzimy od kilkunastu lat. To bardzo złe rozwiązanie – takie wieczory kawalerskie niczym nie będą różniły się od innych imprez, w których braliście udział przez kilkanaście ostatnich lat. Jeśli chcemy, aby przyszły pan młody oraz reszta imprezowiczów bawiła się na wieczorze kawalerskim jak najlepiej, trzeba zapomnieć o wszystkich obowiązkach, o codzienności. Trzeba działać jak najbardziej spontanicznie. Najlepszym rozwiązaniem, aby to osiągnąć, będzie wyjazd z miasta.

Czy na wieczory kawalerskie warto zapraszać striptizerki?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, czy wieczory kawalerskie należy organizować z udziałem striptizerek. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: oczywiście, że tak. Jest to tradycja, którą z całą pewnością warto kultywować. Tym bardziej, że wieczory kawalerskie z udziałem striptizerek są z reguły najlepiej wspominane. Jeśli nie zadbamy o obecność striptizerki na wieczorze kawalerskim, wszyscy uczestnicy takiej imprezy mogą być mocno niepocieszeni. Striptizerki na wieczorach kawalerskich to podstawa!

Każdy uczestnik imprezy musi odpowiadać sam za siebie

Następna zasada, o której w żadnym wypadku nie wolno zapominać, to fakt, iż każdy z uczestników wieczoru kawalerskiego musi odpowiadać sam za siebie. To, że jedna osoba bierze na siebie organizację całej imprezy, nie jest równoznaczne z tym, iż weźmie również odpowiedzialność za wybryki wszystkich zgromadzonych na imprezie mężczyzn. Panowie po alkoholu się pobili? Ktoś wydał wszystkie swoje pieniądze na trunki wysokoprocentowe? To nie jest nasza wina. Każdy na wieczorze kawalerskim musi dbać o samego siebie.

Lista gości to podstawa

Przy organizowaniu wieczoru kawalerskiego najważniejszą kwestią jest oczywiście tworzenie listy gości. Jej stworzenie trzeba oczywiście powierzyć panu młodemu. Najlepiej, aby zawierała ona numery telefonów do wszystkich mężczyzn. Osoba odpowiedzialna za organizację wieczoru kawalerskiego musi mieć stuprocentową pewność, kto będzie uczestniczył w danym wieczorze kawalerskim. Im szybciej lista nazwisk będzie stworzona, tym o wiele łatwiej będzie podejmować wszystkie dalsze działanie związane z organizacją wieczoru kawalerskiego.

Następna kwestia, o której nie wolno zapomnieć, to założenie na Facebooku lub jakimkolwiek innym dowolnie wybranym komunikatorze tajnej grupy, która będzie służyła do komunikacji z wszystkimi uczestnikami wieczoru kawalerskiego. Internet daje nam na szczęście całą masę możliwości w zakresie komunikacji, dlatego porozumiewanie się z wszystkimi mężczyznami z wieczoru kawalerskiego będzie przebiegało na pewno pomyślnie.

Wybór miejsca

Następna kwestia, to wybór miejsca, w którym ma się odbyć wieczór kawalerski axenation.com/oferta/wieczory-kawalerskie-lub-panienskie. Tę decyzję powinna podjąć ta osoba, która bardzo dobrze zna pana młodego. Tylko ona będzie mogła określić, jakie upodobania ma pan młody i gdzie najchętniej spędziłby tą wyjątkową noc w swoim życiu. Najważniejsza zasada jest taka, aby nie powierzać wyboru miejsca panu młodemu. Ma to być niespodzianka.

Po wybraniu miejsca do zorganizowania wieczoru kawalerskiego trzeba także zaproponować termin. Najlepszym pomysłem będzie zaproponowanie minimum dwóch potencjalnych terminów. Oczywiście nigdy nie da się dogodzić wszystkim. Tym bardziej, jeśli w wieczorze kawalerskim ma brać udział więcej niż troje mężczyzn. Minimum jednej osobie termin na pewno nie będzie pasował. Nie wolno się przejmować, jeśli ktoś powie, iż ani w jednym, ani w drugim terminie nie może wziąć udziału w wieczorze kawalerskim. Jeśli takiej osobie naprawdę zależałoby na wzięciu udziału w tej imprezie, to poruszyłby niebo i ziemię, aby móc świętować z przyszłym panem młodym. Gdybyśmy nawet zaproponowali mu 200 możliwych terminów, to i tak znalazłby jakąś wymówkę.

Kolejna zasada, o której trzeba pamiętać podczas organizowania wieczoru kawalerskiego, to minimum tydzień czasu na wpłacenie zaliczki przez wszystkich uczestników. Może to być na przykład zrzutka po 100 złotych jako zaliczka za nocleg. Organizując taką zbiórkę, szybko zweryfikujemy, którzy panowie rzeczywiście chcą wziąć udział w danym wieczorze kawalerskim, a kto tylko udaje, bo jeszcze nie wymyślił dla siebie odpowiedniej wymówki.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki