REKLAMA

Od kilku lat urządzenia klimatyzacyjne cieszą się sporym powodzeniem. Dzieje się tak ze względu na znacznie cieplejsze wiosny i lata, które dla wielu mogą stać się uciążliwe z powodu wysokich temperatur. Idealne warunki w pracy lub mieszkaniu zapewnia klimatyzacja. Katowice oraz inne miasta coraz częściej inwestują w nowoczesne urządzenia chłodzące.

Luksus dla każdego

Jeszcze dekadę temu urządzenia klimatyzacyjne kojarzono głównie z dużymi obiektami o charakterze publicznym. Montowano je przede wszystkim w biurowcach, centrach handlowych, restauracjach oraz hotelach. Z czasem klimatyzacja w Katowicach zaczęła się pojawiać również w domach prywatnych. Sprzyjają temu nowe trendy w architekturze. Duże okna to  nasłonecznione wnętrze, które mocno się nagrzewa. Nie zawsze przed wysoką temperaturą chronią żaluzje i rolety. Klimatyzacja utrzymuje stałą temperaturę na wybranym poziomie. Wbrew wielu opiniom, nie przyczynia się do wzrostu liczby przeziębień. Te wynikają ze zbyt niskiego ustawienia temperatury użytkowej.

Zalety klimatyzacji w Katowicach

Lato jest jedną z bardziej wyczekiwanych pór roku. Dysponując własnym lokum, staramy się jednak nieco przyhamować jego bardziej uciążliwe efekty, jak wysoka temperatura i duchota w pomieszczeniach. Zarówno jedno, jak i drugie znacznie obniżają komfort domowników. Tradycyjne, małe wiatraczki nie mają odpowiedniej mocy, więc nie są skuteczne. Tylko profesjonalne urządzenia klimatyzacyjne mogą zapewnić stałą temperaturę w całym pomieszczeniu. Nowoczesne klimatyzatory są ciche i bardzo estetyczne. Co więcej, modele typu split należą do wielofunkcyjnych, więc można je stosować jako ogrzewanie główne wczesną zimą lub dodatkowe przy minusowych temperaturach.

Jaka klimatyzacja do domu

Dom jednorodzinny jest idealnym miejscem, w którym może się znaleźć klimatyzacja. Katowice to miasto, w którym można liczyć na profesjonalne urządzenia w sklepie Air Engineering. Przed wyborem warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy przedstawią kilka propozycji i alternatyw. Klimatyzacja domowa może przybierać różne formy, choć za najbardziej popularną uchodzi wersja ścienna. Kupując konkretny sprzęt, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry, czyli wydajność i klasę, ale także koszty eksploatacji. Niski, roczny koszt utrzymania klimatyzacji staje się powoli czynnikiem decydującym o inwestycji.

Zalety stosowania klimatyzacji docenią wszyscy domownicy, także alergicy. Urządzenia sprawnie oczyszczają powietrze z kurzu i pyłów.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki