Urząd Miejski w Jaworznie informuje, że rozpoczęto nabór wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień dla sportowców za miniony rok.

REKLAMA

Nagrodę bądź wyróżnienie mogą otrzymać jedynie sportowcy, którzy uzyskali w 2019 wysokie wyniki sportowe i mieszkają ww Jaworznie, bądź są reprezentantami jaworznickich klubów.

Sportowa Nagroda Miasta Jaworzna może być przyznana w czterech stopniach, w zależności od osiągniętych wyników. Stopnie, jak możemy przeczytać na miejskiej stronie, dzielą się na:

  • I stopień – za zdobycie medalu lub udział w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich,
  • II stopnień – za zdobycie medalu w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy,
  • III stopnień – za zdobycie medalu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Pucharu Europy,
  • IV stopnień – za zdobycie medalu w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski.

Nagrodę dla zawodników sportów zespołowych przyznaje się tylko w przypadku, gdy dyscyplina na co najmniej dwie ligi ogólnokrajowe. Kryteria w stopniu I i II są takie same, jak w przypadku nagród indywidualnych, natomiast nagrody III można otrzymać za medal w mistrzostwach Polski czy pucharze Polski oraz za awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast IV stopnia – za awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sportowe Wyróżnienie Miasta Jaworzna otrzymać mogą sportowcy, którzy osiągnęli znaczące wyniki indywidualnie lub w zespole, ale nie kwalifikują się do Sportowej Nagrody Miasta Jaworzna.

Sukcesy sportowe powinny być udokumentowane przez stosowny związek sportowy (czyli taki, mający uprawnienia do organizacji mistrzostw lub pucharu Polski oraz powoływania kadry narodowej na igrzyska olimpijskie, igrzyska paraolimpijskie, igrzyska głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy).

Zawodnika do nagrody zgłosić może klub, miejski radny, pełnoletni zawodnik nie należący do klubu sportowego, rodzic lub opiekun prawny w przypadku niepełnoletnich nie należących do klubu, dyrektor lub jego zastępca ds. sportu MCKiS.

Termin składania wniosków upływa 31 marca.

Formularz do wniosku znajdziecie TUTAJ, a regulamin przyznawania nagród TUTAJ.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki