16 lutego 2020 r. (niedziela) w Klubie Relax zaprezentuje się punkowy zespół MOSKWA i Do Góry Nogami! Koncert rozpocznie się o 18.00.
Mamy dwie wejściówki dla dwóch pierwszych osób, które napiszą na biuro@ct.jaworzno.pl z dopiskiem – Koncert Moskwy.

REKLAMA

MOSKWA – zespół utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę, to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola – vocal gitara , Piotr Rogoziński -bas, Tomasz Gron – perkusja. Dostała się do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność radiową w ówczesnych stacjach muzyki niezależnej.W 1985 zespół występował jako gwiazda festiwalu w Jarocinie, wziął  udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Już w następnym roku ekipa telewizji BBC kreci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood  w reż. Andrzeja Kostenko. Light motivem filmu staje się wokalista zespołu Moskwa i jego historia życia. My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast Fala doczekała się premiery w polskich kinach. Moskwa brała udział w filmach: Opowieści Harleya – reż. Wiesław Helak (rok prod.1988) oraz Więcej Bluesa – reż. Krzysztof Magowski (prod.1988). Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą Moskwa. Znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Życie niezwykłe – ukazuje się dwa lata później w 1990. W tym czasie zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec. Po trasie w Niemczech pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku! W 2019 ukazuje się płyta – „21 wiek” wydana przez Zima Records.
Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola -vocal, gitara, Kamil Rogiński – bas, Radek Jarzyna -perkusja.
Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Relax i na kupbilecik.pl.

Gościnnie wystąpi zespół Do Góry Nogami!

Zespół Do Góry Nogami powstał w Olkuszu na przełomie 2013 i 2014 roku, choć jego idea już kilka lat wcześniej zakiełkowała w głowie basisty i wokalisty Maćka Ferta. Konsekwentnie podążając drogą DIY, grupa zaczęła pracować na coraz większą rozpoznawalność. W równej mierze przyczyniły się do niej liczne koncerty, jak i sama muzyka. Dźwięki uprawiane przez DGN trudno bowiem jednoznacznie sklasyfikować. Olkuszanie pozostają wierni tradycji oldschoolowego polskiego punk rocka, ale z powodzeniem wzbogacają go o korzenne rytmy rock’n’rolla czy zgoła noise’owe bądź progresywne aranżacje. Punk w wykonaniu DGN to jednak w dalszym ciągu muzyka sprzeciwu. „Trudno mi się zgodzić ze współczesnym modelem życia czy akceptować pewne zachowania” – mówi odpowiedzialny za teksty Maciek – „Można chyba mówić o pewnym wyalenowaniu”.
Podsumowaniem pierwszego etapu działalności DGN okazał się album „Do Góry Nogami”, zrealizowany i wydany własnym sumptem w 2016 roku. Płyta została zauważona przez media, a zespół jeszcze intensywniej zaczął koncertować. Do dzisiaj ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów, m.in. w towarzystwie takich zespołów jak Inkwizycja, Kryzys, KSU, Kult czy Prawda. „Esencją grania rock’n’rolla są koncerty” – deklaruje Fert – „To na nich uwalnia się największa energia, która drzemie w zespole”.
Po tym jak w listopadzie 2017 roku skład DGN zasilił drugi gitarzysta, muzyka zyskała na ciężarze, a jednocześnie pojawiło się w niej więcej przestrzeni i miejsca na dalsze eksperymenty. Efekt do usłyszenia już wkrótce – na drugim albumie „Ultra”, który trafi do sprzedaży 13 września 2019 r. za sprawą wytwórni Lou & Rocked Boys.
„DGN zajmuje większą część mojego życia, moich myśl i mojego czasu” – przekonuje basista grupy – „Chyba nic mnie tak nie pociąga jak muzyka – tworzenie jej i granie. Nawet jeśli granie takiej muzyki to w tym kraju survival”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki