Medycyna estetyczna – sposób na piękne ciało

REKLAMA

Medycyna estetyczna to bardzo szeroka dziedzina, która swoim zasięgiem obejmuje zabiegi na całe ciało, włosy, zęby. Pomaga nie tylko osobom, które z przyczyn estetycznych chcą poprawić swój wygląd, ale również ludziom po poważnych wypadkach czy chorobach. Medycyna estetyczna zajmuje się usuwaniem blizn po oparzeniach, uzupełnieniem utraconych wskutek choroby włosów, likwidacją silnych zmian potrądzikowych. Zabiegów, które oferuje medycyna, jest bardzo dużo, trudno je wszystkie wymienić. W ostatnich latach powstało bardzo dużo klinik medycyny estetycznej, w których pracują kosmetolodzy, dermatolodzy i inni lekarze o wielu specjalnościach. Najczęściej z usług, które oferuje medycyna estetyczna mezoskin.com, korzystają jednak osoby, które chcą się odmłodzić, poprawić wygląd. Specjaliści mogą zaproponować różne metody, mnie lub bardziej inwazyjne, dzięki którym można pozbyć się zmarszczek, powiększyć usta czy zlikwidować cellulit.

Zabiegi medycyny estetycznej stosowane na twarz

 • Zabiegi z użyciem botoks- zastrzyki z botoks pozwalają zlikwidować zmarszczki na czole, w okolicach oczu i ust. Botoks wykorzystywany jest również do poprawienia wyglądu szyi oraz podniesienia kącików ust. Działanie botoksu trwa około 10 miesięcy, zabieg można powtarzać.
 • Kwas hialuronowy to wynalazek ostatnich kilkunastu lat. Ma różnorodne zastosowanie w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, ale z wiekiem jest go coraz mniej. Powoduje to pojawienie się zmarszczek i bruzd. Podanie kwasu powoduje wypełnianie bruzd, które robią się prawie niewidoczne. Za pomocą tej substancji można również poprawić owal twarzy, uwypuklić kości policzkowe oraz powiększyć usta. Zabieg wykonuje się po znieczulenie żelem, efekty utrzymują się około roku.
 • Zabiegi z użyciem lasera stosuje się zarówno do twarzy, jak i do całego ciała. Odpowiednio dobrany i zastosowany laser potrafi zdziałać cuda. Nie tylko poprawia wygląd cery i usuwa zmarszczki, ale również likwiduje przebarwienia i blizny. Leczy trądzik oraz zmiany spowodowane grzybicą. Kolejne działanie lasera to likwidacja popękanych naczynek, cellulitu oraz rozstępów. Za jego pomocą można trwale usunąć zbędne owłosienie.
 • Nici liftingujące to hit ostatnich lat. Ta innowacyjna metoda pozwala odmłodzić twarz, pozbyć się zmarszczek i poprawić kształt twarzy. Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici, pod których wpływem skóra napręża się, a wokół nici wzrasta poziom kolagenu.
 • ezoterapia igłowa to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, pobranego z krwi pacjenta. Pobrane osocze jest odpowiednio przygotowywane i mieszane z substancjami roślinnymi i witaminami. Tak przygotowany eliksir wygładzą skórę, poprawia jej kolor, redukuje zmarszczki i przebarwienia.

Zabiegi medycyny estetycznej stosowane na ciało

 • Drenaż limfatyczny to zabieg, który powoduje przyspieszenie metabolizmu i usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Podczas drenażu limfatycznego ciało jest uciskane wzdłuż naczyń limfatycznych. Po zabiegu znikają obrzęki, ciało jest wyszczuplone, cellulit ulega redukcji.
 • Kriolipoliza to zabieg, który likwiduje niechcianą tkankę tłuszczową za pomocą zimna. Podczas zabiegu skóra dodatkowo masowana jest specjalnymi rolkami. Zabieg powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, sylwetka nabiera lepszych proporcji,
 • Mezoterapia – To zabieg, który ma wiele zastosowań. Polega na wstrzyknięciu aktywnych substancji, które mogą działać na różne problemy. Mezoterapia likwiduje cellulit, rozstępy, pomaga zahamować wypadanie włosów, powoduje ich odrost. Jest skuteczna w leczeniu trądziku.
 • Karboksyterapia – to zabieg, który polega na podaniu dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia i odbudowy. CO2 jest wstrzykiwany podskórnie i śródskórnie w wybrane fragmenty ciała za pomocą cienkiej igły, umieszczonej na specjalistycznym aparacie.Zabieg powoduje ujędrnienie skóry, likwiduje cellulit.
 • Endermologia – to zaawansowany lipomasaż. Polega na zasysaniu fałd skóry, przez specjalną głowicę. Dzięki niemu następuje rozbicie lipidów, skóra robi się gładka, znikają wszelkie nierówności.
 • Zabiegi z użyciem lasera- tu zakres zastosowań jest bardzo szeroki. Lasery stosuje się w leczeniu nadpotliwości, pomagają usunąć nawet bardzo rozległe blizny, żylaki. Za pomocą lasera można wybielić zęby, jest stosowany również w ginekologii estetycznej. Za jego pomocą wykonuje się plastykę pochwy, łechtaczki oraz zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych.
 • Zabiegi z ultradźwiękami polegają na emitowaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, wskutek czego następuje zniszczenie komórek tłuszczowych. Pojawia się efekt wyszczuplenia, ciało jest wygładzone.

Czy warto stosować zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Wszystko jest dla ludzi, medycyna estetyczna również. Jeżeli ktoś źle czuje się w swojej skórze, ma problemy z akceptacją swojego ciała, to medycyna estetyczna mezoskin.com/kontakt będzie dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać, że zabiegi trzeba powtarzać w seriach, regularnie. Warto też pamiętać, że zabiegi to nie wszystko. Aby ich efekty utrzymały się jak najdłużej, warto prowadzić zdrowy tryb życia oraz dobrze się odżywiać. Decydując się na zabieg, warto wybrać sprawdzone i polecane miejsce, w którym pracują lekarze z odpowiednimi kwalifikacjami. W trakcie konsultacji warto zapytać o efekty zabiegów, przeciwwskazania oraz okres po zabiegu. Dzięki temu unikniesz rozczarowania, gdy zabieg przyniesie inny efekty, niż był spodziewany.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki