REKLAMA

Na hasło konopie można mieć różne skojarzenia. Dla większości osób temat ten jest wciąż dosyć tajemniczy i kojarzy się przede wszystkim z zakazaną na terenie naszego kraju substancją psychoaktywną, jaką jest marihuana. Wbrew obiegowej opinii, konopie uprawne są legalne i powstaje z nich wiele produktów o działaniu leczniczym.

Kosmetyki na bazie konopi

Z konopi uprawnych można wytwarzać między innymi tłoczony na zimno olej, który co prawda nie nadaje się do smażenia kotletów, ale za to rewelacyjnie sprawdzi się jako uzupełnienie sałatek. Regularne spożywanie oleju konopnego obniża poziom złego cholesterolu we krwi człowieka, a także wzmacnia odporność organizmu. Okazuje się, że olej konopny to nie jedyny produkt, jaki może powstać na bazie konopi. Rośliny te coraz częściej wykorzystywane są także do produkcji kosmetyków. Jakie właściwości mają kosmetyki konopne i dlaczego warto zdecydować się na ich regularne stosowanie?

Naturalne kosmetyki – dlaczego warto je stosować?

Coraz więcej mówi się o tym, że popularne kosmetyki, które można kupić w drogeriach w swoim składzie mają wiele substancji chemicznych, które niekorzystnie działają na zdrowie człowieka. Z tego powodu kosmetyki naturalne, w tym kosmetyki konopne, odkąd na szerszą skalę weszły na rodzimy rynek kosmetyczny, to zyskują popularność. Kosmetyki tego rodzaju wyprodukowane są na bazie naturalnych składników. Warto wspomnieć także o tym, że w procesach produkcyjnych kosmetyków wykorzystywana jest odmiana konopi, która nie posiada właściwości narkotycznych.

Kosmetyki konopne i ich właściwości

Olej z konopi jest składnikiem wielu kosmetyków do twarzy, włosów czy nawet całego ciała. Kosmetyki tego rodzaju polecane są szczególnie osobom, które mają bardzo przesuszoną skórę. Olej konopny nie tylko świetnie ją nawilży lecz także wytworzy specjalną barierę, dzięki której skóra nie będzie się ponownie aż tak przesuszać. Kto powinien w sposób szczególny zainteresować się kosmetykami, w których składzie występuje olej konopny? Osoby z cerą o skłonnościach do przesuszania, to tylko jedna grupa osób, które potencjalnie ze stosowania kosmetyków z dodatkiem oleju konopnego mogą odnieść największe korzyści. Po kosmetyki tego typu powinny sięgnąć także osoby zmagające się z łuszczycą czy też z tendencją do nawracającego trądziku.

Co sprawia, że kosmetyki z olejem konopnym są aż tak skuteczne?

Cała tajemnica tkwi w ich składzie. Kosmetyki z olejem konopnym w swoim składzie mają dużą dawkę witaminy A, która odpowiedzialna jest między innymi za to, aby skóra była doskonale odżywiona i miała młody wygląd. Nie bez znaczenia pozostaje także witamina K wzmacniająca naczynia krwionośne i zapobiegająca ich pękaniu. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że kosmetyki te zawierają również witaminę E oraz witaminy z grupy B. Tak bogaty skład sprawia, że skóra staje się o wiele lepiej nawilżona i odżywiona. Osoby o cerze problematycznej powinny spróbować kosmetyków z zawartością oleju konopnego

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki