REKLAMA

Trendy w branży wnętrzarskiej szybko się zmieniają, dlatego trudno przewidzieć, co będzie modne w następnym sezonie. Dotyczy to nie tylko mebli oraz kolorystyki wystroju, ale także dodatków. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci karniszy, którzy również starają się w swoich projektach nadążać nad aktualnymi trendami w modzie. Warto więc zapoznać się z najmodniejszymi propozycjami dostępnymi na rynku.

Najmodniejsze karnisze podwójne a typ konstrukcji

Mogłoby się wydawać, że karnisze dzielą się jedynie na podwójne i pojedyncze. Nic bardziej mylnego, gdyż podział ten jest bardziej szczegółowy. Karnisze podwójne mogą występować w różnych typach konstrukcji, dzięki czemu można je precyzyjnie dopasować do wystroju wnętrza oraz przeznaczenia pomieszczenia. Wśród najmodniejszych wariantów można wymienić karnisze podwójne:

·         Drążkowe – to najpopularniejszy typ karniszy, jednak nie oznacza to, że nie wpisuje się w obowiązujące trendy w modzie. Najbardziej dekoracyjne modele są zdobione kryształkami, żłobieniami i dekoracyjnymi gałkami.

·         Kwadratowe – ten model jest obecnie najmodniejszym trendem w branży wnętrzarskiej. Karnisze podwójne wykonane z kwadratowych profili zamiast drążków, nazywane są także rzymskimi lub apartamentowymi. Cieszą się one ogromną popularnością, ze względu na nowoczesny, a zarazem elegancki design.

·         Szynowe – ten typ zalicza się do najbardziej uniwersalnych, gdyż pasuje w zasadzie do wszystkiego. Takie modele – ze względu na swoje minimalistyczne wzornictwo – nigdy nie wyjdą z mody i gdyż pozwalają na dowolną dekorację okna.

Karnisze podwójne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, które można dopasować do wnętrza. Do najmodniejszych niezmiennie od wielu sezonów zaliczają się modele białe, czarne, srebrne i z naturalnego drewna, chociaż coraz częściej można spotkać karnisze podwójne w nieco żywszej kolorystyce.

Z czego wykonane są modne karnisze podwójne?

Przeglądając najmodniejsze rozwiązania dostępne na rynku, można zauważyć, że obecnie największą popularnością cieszą się karnisze metalowe. Drewniane warianty w dalszym ciągu uważane są za stylowe, jednak to aluminium, metal i stal wpisuje się w zasady współczesnych aranżacji wnętrz. Najmodniejsze są modele wykonane na wzór mosiądzu lub wzbogacone o ozdobne detale w postaci kryształków Swarovskiego. Dodatkowo takie modele są nie tylko modne i eleganckie, ale przede wszystkim trwałe. Karnisze podwójne wykonane z metalu są w stanie udźwignąć nawet ciężkie zasłony i nie wymagają okresowej impregnacji, tak jak w przypadku ich drewnianych odpowiedników.

Kiedy karnisze podwójne to dobre rozwiązanie?

Wybór karniszy jest obecnie tak zróżnicowany, że bez problemu można je dopasować do stylu aranżacji. Należy jednak pamiętać, że trendy w branży wnętrzarskiej szybko się zmieniają, dlatego nie warto ślepo podążać za modą. Najlepiej więc zdecydować się na karnisze podwójne, gdyż są one najbardziej funkcjonalne i pozwalają na dużą dowolność w wyborze dekoracji okien. Jeżeli zależy Ci na modnym wzornictwie, zdecyduj się na wariant metalowy w stonowanej kolorystyce, gdyż takie karnisze można dopasować do każdego wnętrza, bez względu na obowiązujące trendy.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki