REKLAMA

Pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do wykonywania pracy. Z jednej strony jest to udostępnienie sprzętu, bez którego wykonanie pracy jest niemożliwe – komputer z oprogramowaniem, sprzęt biurowy oraz profesjonalne narzędzia. Nie można jednak zapominać o wyposażeniu biura w odpowiednie środki do codziennej higieny. Mimo, że są to produkty, na które nie zwracamy na co dzień uwagi, gdy tylko ich zabraknie czujemy duży dyskomfort. Dobór odpowiednich środków higienicznych ma także o wiele większe znaczenie dla prowadzenia biznesu, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Artykuły higieniczne

Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze czy w zakładzie produkcyjnym codziennie mamy kontakt z wieloma osobami – współpracownikami, klientami i dostawcami. Brak odpowiednich nawyków higienicznych może prowadzić do przenoszenia się zarazków i drobnoustrojów chorobotwórczych między pracownikami. Według Światowej Organizacji Zdrowia jedna osoba może przenieść zarazki nawet na czternaście innych osób. Najczęściej przenoszone są wirusy wywołujące przeziębienie i grypę, a także zatrucia pokarmowe.

Jaki to ma wpływ na Twój biznes? Nieobecność w pracy części zespołu wpływa negatywnie na rozwój firmy, a przede wszystkim na pozostałą część pracowników. Konieczność zastępowania współpracowników zwiększa poziom stresu, prowadzi do zmęczenia i rozkojarzenia.

Jako pracodawca możesz wspierać swoich pracowników w budowaniu prawidłowych nawyków higienicznych. Pierwszy krokiem jest wyposażenie łazienek oraz części wspólnych w artykuły higieniczne takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe oraz mydła w płynie lub pianie.

Dezynfekcja rąk

W miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny – w placówkach służby zdrowia, w szkołach oraz w gastronomii oprócz środków do mycia rąk warto zaopatrzyć się w środki do dezynfekcji rąk. Pianka do dezynfekcji Deb InstantFoam Complete to innowacyjny produkt, który niszczy 99,999% najczęściej występujących zarazków. Wykazuje działanie drożdżobójcze i wirusobójcze. Nie zawiera substancji żelujących, dlatego nie pozostawia lepkiej warstwy na dłoni. Może być także używany do dezynfekcji chirurgicznej – należy wtedy pozostawić go na skórze przez 180 sekund.

Aby podnieść poziom higieny w przedsiębiorstwie warto zaopatrzyć się w dedykowane dozowniki do papieru toaletowego, ręczników, a także środków myjących i dezynfekujących. Dozowniki minimalizują kontakt użytkowników z artykułami higienicznymi, zmniejszając tym samym ryzyko ich zanieczyszczenia. Zamknięte systemy, zabezpieczone przed kradzieżą i niepowołanym dostępem to także gwarancja, że ani bakterie i wirusy, ani żadne ciała obce nie dostaną się do wkładu z mydłem lub środkiem do dezynfekcji.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki