Emilia Szłapa koncertowała w Lusławicach

Jaworznianka młoda skrzypaczka Emilia Szłapa podczas zimowych ferii doskonaliła swe umiejętności w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci od kilku lat organizuje tam dwutygodniowe Warsztaty Muzyki Kameralnej.

REKLAMA

W Lusławicach spotykają się głównie muzycy, choć czasem też plastycy i humaniści z różnych zakątków Polski. Lusławickie kursy są świetną okazją do zawarcia nowych przyjaźni i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem wybitnych polskich muzyków.

W tym roku Emilia Szłapa uczestniczyła w kursach doskonalenia gry w kwartecie smyczkowym. Pracowano nad I Kwartetem Karola Szymanowskiego oraz I Kwartetem Edwarda Griega. Emilia grała dosłownie pierwsze skrzypce.

Na zakończenie kursu Emilia z dwoma zespołami kameralnymi zagrała na Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Jak podkreśla Emilia w te dwa warsztatowe tygodnie nauczyła się wielu nowych rzeczy związanych z grą w zespole kameralnym.

Emilia od kilku lat jest podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Fundacja wspiera rozwój najzdolniejszych nastolatków z całej Polski, którzy już teraz zmieniają oblicze polskiej nauki i kultury.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki