REKLAMA

Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?

To ciekawa koncepcja polegająca na publikacji artykułów na temat biznesu, zdrowia czy edukacji przez użytkowników i czytelników portalu. Oczywiście na stronie nie pojawi się każdy tekst. Nie jest to jednak związane z kryterium politycznym, a z jakością treści. Jak to działa?

Ilu z nas myśli o wydaniu własnej książki? Na pewno jest takich osób sporo, co pokazują dostępne w sieci wyniki ankiet na ten temat. Może warto zacząć od czegoś prostszego. Swoją wiedzę z danej dziedziny można zaprezentować, pisząc artykuł lub ich serię i opublikować w sieci. Jeżeli nie zależy nam na prowadzeniu własnego blogu lub stałej współpracy z konkretnym portalem, to warto znaleźć miejsce, gdzie sporadyczne teksty będą mile widziane. W takich wypadkach kryterium oceny jest przede wszystkim wartość merytoryczna. Należy jednak pamiętać także o poprawnej pisowni, składni i innych błędach pisarskich.

Pisz, o czym chcesz, o ile wiesz, o czym piszesz

W sieci spotkać można ogromne ilości tekstów. W większości są to słabej jakości materiały, które nic nie wnoszą do naszego życia. Niestety polityka klick-byte jest coraz częściej stosowana przez wiodące portale informacyjne. W ten sposób na atrakcyjności traci strona, a czytelnika może spotkać rozczarowanie. Jak to wygląda w praktyce? Klikamy w chwytliwy tytuł i przenosimy się na konkretną witrynę. Czytając artykuł, dowiadujemy się mniej więcej tyle, ile z opisu postu na portalu społecznościowym. To irytująca sytuacja, ale często spotykana.

Wśród użytkowników Internetu jest wiele bystrych umysłów i pasjonatów z różnych branż. Są także specjaliści, którzy tworzą publikacje na własne potrzeby, albo dla młodszych kolegów z pracy. Wśród nas są osoby, które dobrze znają biznes, budownictwo czy szeroko rozumiane zdrowie. Motoryzacja to również bardzo popularny temat, który przewija się przez wiele forów. Często te najbardziej merytoryczne informacje giną w gąszczu przeciętnych, ale dobrze wypromowanych witryn. Nie ma jednak nic bardziej cennego niż wiedza merytoryczna. Gdzie jej szukać?

Publikacja artykułów

Jest takie miejsce w sieci, w którym możemy znaleźć wiele merytorycznych, ciekawych, pisanych przez pasjonatów artykułów. Dzięki takim osobom poziom przekazywanej wiedzy wyróżnia się na tle masy danych, które w większości są tylko szumem informacyjnym. Warto więc pochylić się nad treścią i zweryfikować zawartość w publikacjach na tematy nam bliskie. Dzięki temu być może w nas samych zaiskrzy talent pisarski. Nawet jeśli nie, to trzymając się kilku prostych reguł, można dostarczyć merytoryczny tekst i udostępnić go innym. Miejscem, które daje szerokie spektrum możliwości publikacji oraz wartościowe treści znaleźć można na https://www.publisz.pl/.

Żyjemy w dobie szumu informacyjnego, co w praktyce oznacza dezinformacje. Warto więc szukać miejsc w sieci tworzonych zarówno przez duże koncerny medialne, jak i przez mniejsze grupy pasjonatów. W momencie, gdy znajdziemy taką lokalizację, będziemy mięli pewność, że po przeczytaniu artykułu wyciągniemy z niego coś dla siebie i nie stracimy czasu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki