REKLAMA

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegu poza granicami kraju. Z czego to wynika? Pacjenci mają kilka powodów, dla których wybierają takie rozwiązanie. Dlaczego? Na kilka pytań odpowiada nam Pani Doktor Ewa Kudyba-Jaszczak Okulista w OneDayClinic.

Dotychczas decydującym czynnikiem były długie terminy oczekiwania w polskich szpitalach. Pacjenci niejednokrotnie czekali miesiącami, a nawet latami w kolejkach.

Obecnie kolejki znacznie się skróciły, jednak pacjenci nie mają możliwości dopłaty do soczewek ponadstandardowych.

W chwili obecnej pacjenci z zaćmą mają 3 rozwiązania:

  • 1) Refundowany zabieg w polskim szpitalu zgadzając się na standardową soczewkę Sferyczną  Białą, rezygnując tym samym z możliwości lepszego widzenia, które zapewniłoby wszczepienie soczewki ponadstandardowej.
  • 2) Pełnopłatny zabieg w Polsce.
  • 3) Korzystając z Ustawy Transgranicznej wykonać zabieg poza granicami kraju w prywatnej Klinice, wybierając soczewkę ponadstandardową Asferyczną Zółtą i zabiegiem sfinansowanym przez NFZ.

 

 „Bardzo często zdarza się, że pacjenci dzwonią do nas i proszą o najbliższe terminy. Kiedy proponujemy wykonanie zabiegu za kilka dni z możliwością jego realizacji na refundację z NFZ, są nie lada zaskoczeni. Nie spodziewają się bowiem, że zabieg może być wykonany tak szybko, a ich tak niewiele dzieli od odzyskania komfortu i radości z życia” – odpowiada Pani Doktor Ewa Kudyba-Jaszczak Okulista w OneDayClinic z Opola.

 

Kolejnym czynnikiem i obecnie przeważającym jest świadomość pacjentów. Szukają bowiem lepszych rozwiązań, które zapewnią im doskonałe widzenie na lata. W obecnych czasach Pacjenci Świadomi szukają korzystniejszych rozwiązań soczewek Asferycznych żółtych, które zapewnią im doskonałe widzenie na lata. Właśnie taką jakość widzenia dają ponadstandardowe soczewki z filtrami – odpowiada Pani Doktor Ewa Kudyba-Jaszczak Okulista w OneDayClinic z Opola.

 

Dodatkowo wielu pacjentów boryka się z astygmatyzmem. W ich przypadku konieczne jest wszczepienie soczewek torycznych, korygujących tą wadę, a wytyczne kwalifikujące są bardzo restrykcyjne i niewielu może je otrzymać. Jedynym wyjściem dla osób, które w Polsce chcą mieć wszczepioną lepszą soczewkę lub soczewkę toryczną, jest zabieg wykonany w prywatnej klinice. Wiąże się to jednak z całkowitym brakiem refundacji i wysokimi kosztami, często przewyższającymi możliwości finansowe pacjentów. Mimo, iż wzrok jest przecież bezcenny, wielu z nich nie może sobie pozwolić na taki wydatek.

„Doskonałym rozwiązaniem jest realizacja zabiegu poza granicam kraju, ale w Polskiej klinice z polskim personelem – mówi Pani Doktor Ewa Kudyba-Juszczak Okulista w OneDayClinic – „Zabiegi przeprowadzane są w ramach tzw. Ustawy Transgranicznej, która pozwala polskim pacjentom leczyć się w krajach Unii Europejskiej, z możliwością refundacji z NFZ. OneDayClinic oferuje możliwość przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy we własnej, polskiej Klinice zlokalizowanej w Czeskiej Ostrawie z transportem i hotelem”.

Wykonując zabieg we wspomnianej Klinice pacjent ma możliwość wyboru i dopłaty do soczewki ponadstandardowej. NFZ pokrywa koszty wszczepienia soczewki podstawowej, a pacjent dopłaca jedynie różnicę ceny wynikającą z lepszej specyfikacji i funkcjonalności soczewki.

Zabieg usunięcia zaćmy nie jest skomplikowany i zazwyczaj trwa około 15 minut. Niezwykle ważne jest jednak by był wykonany przez specjalistę z dużym doświadczeniem. Oczy są bezcennym narządem. Dzięki nim postrzegamy świat, dlatego też tak ważny jest prawidłowy przebieg zabiegu jak i okres pozabiegowy.

Kolejnym elementem to badanie kontrolne następnego dnia z którego Placówki, Szpitale usuwające zaćmę niestety coraz częściej rezygnują wspomina Pani Doktor Ewa Kudyba-Jaszczak Okulista w OneDayClinic. Średni odsetek powikłań po zabiegu wynosi 2-3%, a w  OneDayClinic dzięki utrzymaniu kontroli następnego dnia po zabiegu zmniejsza ten odsetek do 0,2-0,3% wykonanych zabiegów. Tylko w taki sposób wg naszych procedur lekarz jest w stanie wyeliminować ewentualne powikłania, z którymi pacjent mógłby się borykać w późniejszym czasie.

Zabieg jest stosunkowo prosty, jednak mimo wszystko wywołuje u pacjentów niepokój. Chodzi przecież o wzrok, zmysł, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Dodatkowo wyzwaniem dla niektórych może być podróż za granicę. Tu również nie ma się czego obawiać. OneDayClinic oferuje: przejazdy komfortowym busem, nocleg w hotelu ze śniadaniem, stałą opiekę na każdym etapie. Nie należy również obawiać się bariery językowej w Klinice, gdyż zatrudniony personel jest w znacznej części polski. Prywatne kliniki nadal pod wieloma względami są bezkonkurencyjne. Mimo wielu obaw operacja za granicą jest obecnie najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Zadzwoń i dowiedz się więcej. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania 327205872

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki