REKLAMA

Choroba alkoholowa jest jedną z chorób coraz częściej spotykanych w społeczeństwie na całym świecie. Nie jest to jednak choroba nieuleczalna, a wręcz przeciwnie. Profesjonalne ośrodki takie, jak chociażby Tratwa Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień pomagają osobom chorym wrócić do zdrowego i normalnego życia. To właśnie dzięki takim miejscom osoby chore i ich rodziny mogą odzyskać nadzieję na lepsze jutro. Leczenie choroby alkoholowej nie ogranicza się jedynie do pomocy osobie uzależnionej, ale także całej rodzinie, bliskim i otoczeniu. Więcej informacji na temat terapii alkoholowej można znaleźć poniżej.

 

1.     Terapia alkoholików – kiedy warto szukać pomocy?

2.     Co oferuje klinika alkoholizmu?

3.     Rodzaje alkoholizmu i fazy choroby

4.     Profesjonalne leczenie alkoholizmu i jego skutków

5.     Gdzie leczyć alkoholika i jakie są możliwości?

Leczenie osoby uzależnionej od alkoholu wymaga wiele wysiłku, a także pracy samego chorego. Rozpoczęcie leczenia w profesjonalnej klinice to pierwszy krok ku odzyskaniu zdrowego życia. Choroba alkoholowa powinna zostać zdiagnozowana przez wykwalifikowanego lekarza, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Nie każda terapia leczenia alkoholizmu jest bowiem przeznaczona dla każdego alkoholika. Dlaczego? Istnieją bowiem różne formy choroby, a także jej rodzaje, dlatego leczenie może wyglądać nieco inaczej w każdym przypadku. Więcej informacji – poniżej.

Terapia alkoholików – kiedy warto szukać pomocy?

Zarówno alkoholik, jak i osoba z jego otoczenia może wyjść z inicjatywą rozpoczęcia przez chorego leczenia. Nierzadko bowiem sam alkoholik nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Dowodem na istnienie problemu jest jednak rozpoznanie pewnych objawów. Są to przede wszystkim:

 

·       głód alkoholowy,

·       zaburzenia pamięci,

·       wahania nastrojów,

·       wzrastająca tolerancja na alkohol,

·       zaniedbywanie relacji i obowiązków,

·       zaburzenia świadomości.

Do najczęściej występujących objawów można zaliczyć również sięganie po alkohol przy jednoczesnej świadomości o jego szkodliwym wpływie na zdrowie i życie. Leczenie alkoholizmu polega przede wszystkim na uświadomieniu choremu, że takowe objawy świadczą już o chorobie. Pomocy, można szukać jednak tak naprawdę zawsze. Nigdy nie ma bowiem nieodpowiedniego momentu na rozpoczęcie leczenia. Terapia alkoholików, która prowadzona jest przez doświadczonych lekarzy i terapeutów ma na celu przywrócenie zdrowego stanu fizycznego, jak i psychicznego osobie uzależnionej, a także całej rodzinie.

Co oferuje klinika alkoholizmu?

Klinika, która zajmuje się leczeniem alkoholizmu, oferuje głównie pomoc alkoholikom i rodzinom alkoholowym. Kliniki takie jak Tratwa Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień kieruje swoją ofertę do wszystkich, którzy zmagają się problemem alkoholizmu w swoim otoczeniu. Warto bowiem podkreślić, że choroba alkoholowa dotyka zarówno współmałżonków, jak i dzieci oraz całe najbliższe otoczenie. Profesjonalny ośrodek leczenia alkoholizmu obejmuje zatem opieką nie tylko osobę uzależnioną, ale i całą najbliższą rodzinę.

Rodzaje alkoholizmu i fazy choroby

Alkoholizm może mieć niejedną formę, dlatego też wyróżnia się w tym zakresie kilka rodzajów choroby alkoholowej. Jest to przede wszystkim alkoholizm młodzieńczy, przewlekły lub wtórny. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby można dopasować odpowiednią terapię. Tak naprawdę to właśnie typ alkoholizmu decyduje o tym, jak leczyć chorobę alkoholową w konkretnym przypadku. Duży wpływ ma na to również faza choroby. Wyróżnić można aż cztery fazy, a są to:

 

·       faza wstępna,

·       faza ostrzegawcza,

·       faza krytyczna,

·       faza przewlekła.

Istotny jest również stopień uzależnienia od alkoholu. Na podstawie wszystkich czynników lekarz może zalecić konkretne leczenie. Każda terapia dla alkoholika ma na celu przywrócenie chorego do zdrowego życia. Przebieg terapii zależy jednak od jego zaangażowania i stanu.

Profesjonalne leczenie alkoholizmu i jego skutków

Leczenie choroby alkoholowej jest procesem żmudnym i pełnym wyzwań. Niezbędne jest tu zaangażowanie chorego, a także całej rodziny i otoczenia. Należy pamiętać, że alkoholizm niesie ze sobą przykre skutki, dlatego też podczas terapii chory musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Odpowiednio zaplanowane leczenie alkoholizmu może szybko poprawić stan chorego. Treningi, wsparcie AA, zajęcia grupowe i indywidualne – to tylko kilka z przykładowych form leczenia. Profesjonalne leczenie dla alkoholików prowadzone jest zawsze pod okiem psychoterapeuty.

Gdzie leczyć alkoholika i jakie są możliwości?

Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień oferuje swoją pomoc wszystkim uzależnionym od alkoholu. Taka klinika alkoholizmu wyróżnia się sporym doświadczeniem, które przekłada się na skuteczność oferowanych terapii. Długość leczenia, a także ostateczna cena terapii uzależniona jest zawsze od stanu pacjenta, stopnia zaawansowania choroby i innych czynników. Rozważając, gdzie leczyć alkoholika warto pamiętać, że doświadczeni terapeuci, lekarze i dostęp do różnych form leczenia to podstawa i pierwszy krok do zdrowia.

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa

ul. Beskidzka 8

43-460 Wisła

województwo śląskie

powiat cieszyński

Tel.: +48666030505

https://tratwa.pl/

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki