REKLAMA

Planujesz kupno nowego domu i chcesz łatwo i szybko załatwić wszystkie formalności? Szukasz czegoś na wynajem w dobrej cenie? Chcesz zamienić swój obecny dom na nowe, większe lokum? A może chcesz sprzedać swoją nieruchomość, ale nie orientujesz się w aktualnej sytuacji na rynku? Niezależnie od Twoich powodów, oto kilka wskazówek jak dobrze przygotować się do sprzedaży.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na kupno lub wynajem domu, zawsze dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pieniędzy. Jeśli decydujesz się na wpłacenie zaliczki, zrób to dopiero po dokładnym przeczytaniu i podpisaniu stosownej umowy – to ona, w razie problemów, jest Twoim zabezpieczeniem i sposobem na odzyskanie straconych pieniędzy drogą sądową. Nie zapomnij przeczytać dokładnie wszystkich punktów i upewnić się, że warunki zawarte w umowie uwzględniają wszystkie aspekty zakupu lub wynajmu domu. Sprawdź także, czy umowa przewiduje procedury działania w kwestiach spornych. Jeśli masz wątpliwości co do brzmienia niektórych punktów lub nie wiesz, czy są zgodne z prawem, nie podpisuj umowy, dopóki nie skonsultujesz się z prawnikiem. Jeśli prośba o odłożenie momentu podpisania papierów wzbudzi irytację w sprzedającym, może to oznaczać, że z dokumentami są problemy natury prawnej. Jeżeli to Twoja pierwsza taka transakcja, najlepiej sięgnij po porady specjalistów, którzy mają doświadczenie w obrocie nieruchomościami, w poprawnym wypełnieniu i formułowaniu dokumentacji. Jeśli to ty decydujesz się na sprzedaż, możesz skonsultować się z osobami z doświadczeniem w odpowiednim prezentowaniu domu. Niezależnie od tego, czy kupujesz, wynajmujesz, czy sprzedajesz, to, jak prezentuje się przestrzeń, wpływa na zainteresowanie nabywców i cenę wyjściową. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie – każda nieruchomość powinna prezentować się na tyle dobrze, żeby każdy zwiedzający i potencjalny właściciel czuł się w niej jak w domu.

Nieruchomości – Śląsk. Profesjonalne podejście

Postaw na profesjonalne doradztwo, które pomoże ci uniknąć złapania się w pułapki czyhające na każdym kroku. Oferty przygotowane przez biuro nieruchomości są przefiltrowane i najlepiej dopasowane do oczekiwań klientów. Ponadto, doradca jest w stanie zasugerować laikowi na rynku nieruchomości, jakie inwestycje będą najbardziej opłacalne w perspektywie długoterminowym. Zanim udasz się na spotkanie z przedstawicielem firmy, koniecznie zanotuj kilka istotnych kwestii: interesujące cię lokalizacje, minimalne wymagania co do wielkości i wydajności przestrzeni, i oczywiście budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup nowego lokum lub minimum, za które chcesz nieruchomość sprzedać. Jeśli decydujesz się na wzięcie kredytu, niezbędne będą dokumenty wymagane do złożenia wniosku. Poszukiwanie nowego domu lub sprzedawanie starego wcale nie musi być skomplikowane – sięgaj po proste rozwiązania i ułatw sobie życie!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki