Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie dołączyła do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

REKLAMA

12 stycznia od wczesnych godzin rannych 28 wolontariuszy kwestowało na ulicach Podłęża. W tygodniu poprzedzającym akcję uczniowie zostali zapoznani z historią, ideami i planowanym przebiegiem zbiórki. Było to dla nich duże przeżycie i dlatego z wielkim zaangażowaniem zameldowali się w niedzielę w szkolnym sztabie o godz 8.00. Otrzymali intensyfikatory i charakterystyczne, kolorowe puszki, które z godziny na godzinę stawały się cięższe.

Wolontariusze obserwowali ogromną ofiarność i życzliwość wśród  mieszkańców Podłęża dzielnicy. O godz. 13.00 wszyscy uczestnicy przenieśli się do centrum Jaworzna, gdzie odwiedzili główny sztab Wielkiej Orkiestry oraz jaworznickich partnerów akcji. Wizyta rozpoczęła się w redakcji gazety „Co tydzień”, następnie odwiedzono bar „Maleńki” i restaurację „Trzy Bramy”, gdzie uczniowie otrzymali ciepły posiłek i przekąski. Kolejnym punktem był przejazd do Szkoły Podstawowej nr 11, gdzie odbywał się finał orkiestry, a wolontariusze mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych z tej okazji.

Zakończenie akcji miało miejsce w galerii „Galena”, w której znajdował się punkt odbioru puszek od wolontariuszy. Zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z udziału w 28. Finale Wielkiej Orkiestry uczniowie wrócili do domów.

Opiekę nad kwestującymi sprawowały nauczycielki z SP7: pani Katarzyna Jochymek, Marta Matusik, Marzena Kasperczyk, Grażyna Fornal, Sylwia Szymczyk i Joanna Hrapkowicz. W organizacji tego dnia pomogła także pani Małgorzata Dąbek oraz rodzice, którzy zorganizowali słodki poczęstunek. Udział w akcji WOŚP z pewnością zmotywował uczniów i nauczycieli do dalszych działań na rzecz osób potrzebujących.

źródło: SP nr 7

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki