W środę, 8 stycznia, klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworznie odwiedziła Komendę Miejską Policji w Jaworznie.

REKLAMA

Na miejscu przywitała uczniów pani Monika, z którą zwiedziliśmy budynek komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy.

W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz niekoniecznie przyjemność, zobaczyć areszt dla zatrzymanych.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Pani Beata z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – zajmująca się pracą z dziećmi i młodzieżą, opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „Niebieski pokój”, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień: unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach, unikanie kontaktów z nieznajomymi, co należy zrobić w przypadku zgubienia się, uświadomienie dzieciom zagrożeń, jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią.

Przeprowadziliśmy również wywiad z paniami Moniką i Beatą. Mieliśmy mnóstwo pytań dotyczących bezpieczeństwa. Na zakończenie wycieczki pani Monika przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych ferii.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń wśród dzieci w szczególności ściąganie odcisków z dłoni i przebywanie w areszcie dla zatrzymanych oraz w pokoju przesłuchań z weneckim lustrem. Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji za super wycieczkę.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki