REKLAMA

Dobrej jakości pralka znacznie ułatwia nam życie. Możemy dzięki niej zaoszczędzić zarówno czas i pieniądze, a także cieszyć się przyjemnym zapachem i czystością naszych ubrań. Aby dobrze wybrać, warto sprawdzić ranking pralek.

Wybór tej najlepszej pralki nie zawsze jest łatwy. Producenci oferują różne modele, wyposażone w mniejsze lub większe udogodnienia. Większości z nas, przy kupnie tego sprzętu zależy aby cena szła w parze z jakością. Sprawdźmy zatem, jakimi parametrami dysponują najlepsze modele w swoim przedziale cenowym (Źródło: http://swiatpralek.pl/).

Ranking pralek do 1000 zł

Wydawać by się mogło, że tylko najdroższe sprzęty oferują najwyższą jakość. Nic bardziej mylnego. W pralkach z przedziału cenowego do 1000 zł możemy oczekiwać:

 • klasy energetycznej A+, rzadziej A++
 • pojemności 5-7kg
 • klasa prania A, natomiast wirowania B, C lub D
 • 1000-1200 obrotów na minutę
 • poziom głośności rzędu 60-80 dB.

Najlepsze, polecane modele w tej kwocie to:

 1. Bosh VarioPerfect – pralka o rzadko spotykanej w tej kwocie klasie energetycznej A+++, klasie wirowania D i  wsadzie 7 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Poziom hałasu to, mniej więcej 74 dB, a cena to około 999 zł.
 2. Beko WKB – mamy tu do czynienia z klasą energetyczną A++, klasą wirowania C i wsadem 5 kg. Prędkość wirowania, jak w przypadku poprzedniczki to 1000 obrotów na minutę. Hałas oscyluje w granicach 70 dB, a cena to również około 999 zł.
 3. Whirpool AWE4519P – jedyna w tym zestawieniu pralka ładowana od góry. Pojemność ładowania to 5 kg. Jak w przypadku pozostałych dwóch pralek, w tym zestawieniu, prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Klasa energetyczna to A+, a jej cena to 890 zł.
 4. Indesit IWSC ECO – oferuje nam 5 kg wsadu i 1200 obrotów na minutę. Klasa energetyczna to A+, natomiast klasa wirowania B. Cena to 799 zł.
 5. Samsung WW60J3283LW –  wyświetlacz typu LED. 6kg wsadu i 1200 obrotów na minutę. Jej klasa to A++, poziom hałasu to około 76 dB. Cena wynosi 789 zł.

Ranking pralek do 2000 zł

Kupując pralkę w tym przedziale cenowym możemy liczyć na całkiem dobry jakościowo i technicznie sprzęt. Cechami charakterystycznymi tych pralek są:

 • klasę energetyczną nawet A+++.
 • klasa wirowania zazwyczaj B.
 • prędkość wirowania zazwyczaj 1200 obrotów, lecz można znaleźć w tej cenie modele oferujące nawet 1400 obrotów.
 • wsad około 8-9 kg.
 • całkiem sporo dodatkowych funkcji.
 • większa kultura pracy czyli mniejszy hałas.

Modele polecane do 2000 zł:

 1. Electrolux Perfect Care – pralka o klasie A+++, oferująca 8 kg wsadu. Prędkość wirowania to 1200 obrotów. Wyposażona w wiele nowoczesnych systemów gwarantująca komfort jej użytkowania. Cena to 1999 zł.
 2. AEG L85470SLP – pojemność to 6,5 kg, a prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę, przy klasie energetycznej A+++. Jest wyposażona w ochronę przed zalaniem i blokadę zarówno rodzicielską, jak i tą panelu sterowania. Cena wynosi 1999 zł.
 3. Bosh WLT24440PL – oferuje nam klase A+++ i podobnie do pozostałych urządzeń 1200 obrotów na minutę. Pojemność to 6,5 kg. Najważniejsze z jej dodatkowych funkcji to: TimePerfect, EcoPerfect, EcoSilence czy VarioPerfect. Cena to 1899 zł.
 4. Samsung WW70K5210UW/EO Add Wash – wyposażona w dodatkowe drzwi, które mogą być otwarte w każdym momencie prania, pralka o wsadzie 7 kg, dająca 1200 obrotów na minutę. Mamy do dyspozycji dodatkowe funkcje jak np.: FuzzyLogic- automatyczne dobieranie programu, aktywna piana czy popularne Eco Bubble. Klasa energeyczna A+++. Jej cena to 1799 zł.
 5. Electrolux EW6S226SPI Perfect Care – klasa A+++, pojemność 6 kg i 1200 obrotów na minutę. Dodatkowymi funkcjami są np.: TimeManager, Eco Time i system FuzzyLogic, a także opóźnienie startu pracy. Cena wynosi 1799 zł.

Pralki w cenie 3000 zł i więcej

Jeśli decydujemy się na wydanie sporej sumy na pralkę, możemy liczyć się z najlepszymi udogodnieniami i materiałami wykorzystywanymi do jej produkcji. W zamian za inwestycję, otrzymujemy:

 • nowoczesny design.
 • klasę A+++.
 • pojemność około 9 kg.
 • innowacyjne technologię.
 • wyprofilowane bębny.
 • bezawaryjne silniki.
 • szereg zabezpieczeń .
 • samoczyszczące się filtry.

W wypadku tego przedziału cenowego, nie można skusić się na wybranie najlepszych i tych trochę gorszych urządzeń. W tej cenie wybieramy w pralkach klasy LUX, czyli najwyższej z możliwych. Wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, naszpikowane rozwiązaniami technologicznymi pralki, mogą działać praktycznie bez ingerencji człowieka. Zapewniają one komfort użytkowania oraz nieporównywalną wygodę. W tego rodzaju pralkach, mamy możliwość nadzorowania ich pracy przez telefoniczną aplikację. Tego typu urządzenia, spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Porady, jak wybrać najlepszą pralkę znajdziesz na: https://mojchorzow.pl/is,w-jaki-sposob-wybrac-najlepsza-pralke,270925,906662.html

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki