REKLAMA

Idąc za klasykiem, lepiej jest zawczasu zadbać o swoje zdrowie i majątek, niż później borykać się z przykrymi konsekwencjami. Nie każdy jednak wie, jak powinniśmy przygotować się do ewentualnych zdarzeń losowych. Dla wielu osób ubezpieczenie wiąże się z podstawowymi zabezpieczeniami, tymczasem dzisiaj możemy ubezpieczyć praktycznie wszystko… Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę podczas podpisywania umowy o polisę i jakie rodzaje ubezpieczeń są obecnie dostępne na rynku.

  1. Czy warto się ubezpieczać?
  2. Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczyciela
  3. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie można uzyskać odszkodowania?
  4. Rodzaje ubezpieczeń i odszkodowań
  5. Gdzie szukać informacji?

Czy warto się ubezpieczać?

W większości zgodzimy się tym, że warto ubezpieczyć się na ewentualność podróży, wypadków, kradzieży czy uszczerbków na zdrowiu. Wykupując polisę z korzystnymi warunkami możemy liczyć na zwrot poniesionych kosztów np. w przypadku zachorowania. Kwota uiszczona jednorazowo lub comiesięcznie może zagwarantować nam spokój ducha, a odszkodowania zrekompensować przykre życiowe sytuacje.

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczyciela?

Wybierając firmy odszkodowawcze dobrze jest zawczasu zapoznać się z opiniami na ich temat. Podobnie z ofertami i dostępnymi polisami. Trzeba je dokładnie przestudiować i przeanalizować każdy podpunkt umowy. W ten sposób unikamy niepotrzebnego ryzyka związanego z nieuczciwymi firmami, gdzie dochodzenie odszkodowań może trwać miesiącami, a nawet latami… Jednak dokonując wyboru powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania.

Często klienci decydują się na dużo bardziej rozbudowaną ofertę, niż w rzeczywistości jest im potrzebna. To generuje dodatkowe koszta, które mogą wpływać na stan domowego budżetu. Nie zapominajmy także o porównywaniu ofert. Zestawiając ze sobą propozycje kilku ubezpieczycieli, niemal zyskujemy pewność, że wybierzemy najkorzystniejszą opcję. Rzetelna firma jest na wagę złota, choć jeśli nie uda nam się uzyskać zadośćuczynienia, zawsze możemy skorzystać z pomocy innych. Na rynku dostępne są firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania, które walczą o uzyskanie najwyższych odszkodowań i świadczeń od ubezpieczycieli.

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie można uzyskać odszkodowania? 

Zdarza się, że pomimo spełnienia warunków umowy klient nie może uzyskać zadośćuczynienia. Wówczas może udać się do wspomnianych wcześniej podmiotów, takich jak firma odzyskująca odszkodowanie czy kancelaria odszkodowawcza. Dbają one o sprawne odzyskiwanie odszkodowań. Sporą zaletą tych firm jest fakt, że wiele z nich nie pobiera żadnych opłat ani zaliczek. Dopiero po załatwieniu sprawy i uzyskaniu odszkodowania naliczana jest stosowna prowizja. Dochodzenie odszkodowań to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wywalczyć np. zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej czy rekompensatę za długą chorobę.

Rodzaje ubezpieczeń i odszkodowań

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubezpieczeń, m.in. popularne ubezpieczenie na życie, NNW, OC, a także ubezpieczenie domów, a nawet zwierząt. Mnogość opcji zachęca do zawierania umów, jednak klienci nie zawsze zwracają uwagę na ewentualne następstwa. Okazuje się, że wystarczy krótka adnotacja napisana drobnym drukiem u dołu strony, aby odszkodowanie po wypadku nie zostało uznane. To bardzo nieprzyjemna sytuacja, która coraz częściej spotyka ubezpieczonych. Zdarzały się nawet przypadki, gdzie kwestionowano odszkodowanie za śmierć.

Często pomoc osób czy firm trzecich staje się koniecznością, ponieważ odszkodowanie za wypadek jest mocno zaniżane, co w konsekwencji prowadzi do tego, że jego uczestnicy stają się po raz kolejny ofiarami. Inną kwestią jest czas oczekiwania na zadośćuczynienie. Osoby poszkodowane często wymagają kosztownej rehabilitacji, której nie mogą przecież odłożyć w czasie.

Odszkodowanie po śmierci również bywa obciążone pewnym ryzykiem. Podobnie jak odszkodowanie za wypadek, uzyskanie rekompensaty potrafi zajmować dużo czasu, co nie jest łatwe dla krewnych osoby zmarłej.

Gdzie szukać informacji?

Jak mawia klasyk: “wiedza kosztuje, a płaci się tylko za niewiedzę”. Dlatego właśnie poza umiejętnym dobieraniem ubezpieczyciela i analizą jego oferty, dobrze jest się przygotować na każdą ewentualność. Informacji na temat tego, gdzie szukać ubezpieczyciela i jak wybierać polisę można znaleźć w sieci. Dedykowane grupy na portalach społecznościowych roją się od klientów z podobnymi doświadczeniami i ekspertów w branży. Również artykuły blogowe i specjalistyczne strony są kopalnią wiedzy.

Nie inaczej rzecz ma się w przypadku dochodzenia odszkodowań. Firmy specjalizujące się w egzekwowaniu zadośćuczynienia publikują na swoich stronach rozmaite artykuły specjalistyczne i blogi, które stanowią odpowiedzi na najbardziej nurtujące klientów pytania. Również kancelarie odszkodowawcze i radcy prawni służą cennymi poradami, dzięki którym poszkodowani stają się świadomi swoich praw i wiedzą jak postępować w przypadku wystąpienia nieprzyjemnych zdarzeń losowych.

Polecana firma zajmująca się odszkodowaniami:

Odszkodowania Kompensja – Kancelaria odszkodowawcza

Podwale Przedmiejskie 32/25

80-824 Gdańsk

pomorskie

Email: biuro@kompensja.pl

Tel.: 585008089

https://www.kompensja.pl/

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki