Parking darmowy, czy płatny? Uważaj, co klikasz!

Nowy parking przed halą MCKiS miał być bezpłatny przez pierwsze dwie godziny korzystania z niego. I teoretycznie tak jest.

REKLAMA

Jeśli w czytniku parkomatu zlokalizowanego przy wyjściu z parkingu umieścimy nasz bilet, zobaczymy planszę z informacją, ile czasu bezpłatnego parkowania nam jeszcze zostało.

Automatyczny parkomat na tej samej planszy da nam też dwie opcje – „kontynuuj” i „anuluj”. I tu pojawia się niespodzianka. Jeśli zdecydujemy się na opcję „kontynuuj” naliczona zostanie nam opłata w kwocie 5 zł. Jeśli klikniemy „anuluj”, to zgodnie z założeniem dwie pierwsze godziny postoju będą darmowe.

O tej dziwnej zależności poinformowali nas internauci. Sprawdziliśmy i faktycznie tak jest. Jak sprawę komentuje MZDiM? Na swoim facebook’owym profilu urzędnicy napisali tak – Ponieważ pojawiły się wątpliwości co do opłaty za postój na parkingu MCIT w darmowym czasie informujemy, że wniesienie tej opłaty jest tylko MOŻLIWOŚCIĄ, a nie koniecznością. Związane jest to z faktem, iż wniesienie opłaty za postój uprawnia do bezpłatnych podróży liniami PKM Jaworzno, zgodnie z obowiązującymi przepisami taryfowymi. 

Chęć wniesienia tej opłaty należy potwierdzić w automatycznej kasie parkingowej. Po włożeniu biletu kasa pokazuje czas, jaki nam pozostał do upływu dwóch darmowych godzin postoju.

Czyli zapłacić można, ale nie trzeba. No, chyba że sobie źle klikniemy, to wtedy nie ma zmiłuj i 5 zł się należy.

Jak dodają urzędnicy – Wszystko można wyczytać w regulaminie. I z pewnością można to sprawdzić, chyba że korzystamy z urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka, wtedy nie możemy. Bo na takich urządzeniach regulamin nie działa.

Czy to zamierzone działanie? Słynny cytat z niemniej słynnego filmu głosi, że „jest taka akcja, żebyś dał piątaka”, bo to wtedy to faktycznie zorganizowana akcja była.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki