Nowa Biedronka na Pechniku

Niewykluczone, że już wkrótce na terenie, na którym obecnie znajduje się nieużywany gmach dawnej Szkoły Podstawowej nr 6, stanie nowy market Biedronka.

REKLAMA

Z nieoficjalnych informacji, jakie otrzymaliśmy od czytelnika, wynika, że „Mieszkańcy bloków przy ulicy Cyprysowej 7 w Jaworznie otrzymali w ostatnich dniach pismo z UM Jaworzno na temat planowanej inwestycji na graniczącej z blokami działce 61/89. To działka, na której znajduje się budynek starej Szkoły Podstawowej nr 6, którą to miasto sprzedało w 2014 roku”.

W liście czytamy też, że „Z informacji, które pozyskał w UM jeden z mieszkańców wraz z mapką planowanej inwestycji, okazuje się, że inwestor planuje budowę sklepu spożywczego (Biedronka) pod samymi oknami okolicznych bloków i domów”.

Czy faktycznie tak będzie? Były gmach Szkoły Podstawowej nr 6 niszczeje z dnia na dzień. Powybijane szyby w oknach, śmieci, gruz – widok zdecydowanie nie jest zachęcający. Co na to mieszkańcy? Tu zdania faktycznie są podzielone.

Nie milkną też komentarze w internecie. W tym wypadku komentujący wskazują, w swojej opinii, dogodniejsze lokalizacje dla nowego marketu. Bo np. nie ma jeszcze Biedronki w Byczynie.

 

Zwróciliśmy się do biura prasowego sieci Biedronka z prośbą o potwierdzenie tych informacji. W wiadomości zwrotnej czytamy, że “na bieżąco analizuje potencjalne lokalizacje pod kątem zapotrzebowania klientów na sklepy sieci Biedronka. Co do zasady nie komunikujemy jednak z wyprzedzeniem planów związanych z otwieraniem nowych placówek sieci.” Czy biedronka na Pechniku faktycznie powstanie? Z pewnością dowiemy się już niebawem.

pisaliśmy o tym: 

Dyskont pod oknami bloków?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. A w czym jest problem, że sklep będzie pod oknami okolicznych bloków i domów? Chyba to nie będzie pierwszy taki sklep. Mieszkańcy okolicznych bloków mają takie sklepy “pod nosem” i jakoś nie ma problemu i nikt się nie awanturuje. Szukanie dziury w całym.