Niezwyczajne bałwanki i aniołki pana Michała

Aniołki z kamienia i takie też bałwanki tworzy pan Michał Adamowski z Jelenia. Tej oryginalnej pasji oddaje się od sześciu lat. Powstało już kilkanaście takich kamiennych figurek, część bałwanków rozeszła się na prezenty a anioły zdobią domy znajomych.

REKLAMA

Od dwóch lat aniołki i bałwanki pana Michała są licytowane na aukcji WOŚP. Pewna pani Jaworznianka szczególnie je sobie upodobała i wylicytowała już drugiego bałwanka z nadzieją na dalsze. Praca nad takimi cudeńkami łatwa nie jest, wymaga dużej cierpliwości.

Dodajmy, że pan Michał to emerytowany konduktor wagonów sypialnych WARS-u, zaś jego żona pani Urszula to emerytowana tancerka klasyczna Opery Wrocławskiej. Z Wrocławia do Jaworzna przeprowadzili się przed dziesięciu laty. Są właścicielami ogólnopolskiego kociego klanu. Ich koty pochodzą z Wrocławia, Zamościa, zaś dwa są z okolic tutejszych. Państwo Adamscy są też właścicielami prawdopodobnie największej w Jaworznie araukarii, ma ona ok. 2 m. wysokości. Tak więc jedna wyprawa do Jelenia a tyle wrażeń.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki