REKLAMA

Parkingi lotniskowe w Pyrzowicach to skomplikowany temat. Jak w większości innych miast sprawa naprawdę jest prosta, tak to jedno lotnisko stanowi klasę samo dla siebie. Warto poznać specyfikę parkowania pod Katowicami, żeby się na miejscu za bardzo nie zdziwić.

Jest tanio, ale…

Ceny parkingu lotniskowego w Pyrzowicach zaczynają się od 5 złotych za dobę, ale na prywatnej posesji można zaparkować nawet za 3-4 złote. To zdecydowanie najniższe stawki w Polsce, a pewnie i naszej części świata. Za miejsce na jednym z lepszych parkingów płaci się 7-8 złotych (źródło: https://www.startparking.pl/parkingi-pyrzowice-katowice). To ceny naprawdę trudne do przebicia. Jest jednak pewien haczyk: otóż spora część parkingów w Pyrzowicach jest bardzo ciasna. Miejsc jest niewiele, odległość od portu lotniczego czasem naprawdę bardzo duża, a dojście na lotnisko pieszo jest utrudnione.

Pamiętaj zawsze, a zwłaszcza w Pyrzowicach

Poniższe zasady są istotne zawsze, ale w związku z dużą ilością oferty „prywatnych parkingów” przy Pyrzowicach, nabierają tutaj większego znaczenia. Przede wszystkim parking musi oferować ubezpieczenie. Generalnie im więcej ono obejmie, tym lepiej. Zgoda, będzie trochę drożej, ale chyba nigdzie nie zdarza się więcej szkód parkingowych niż na niektórych ciasnych parkingach pod Katowickim lotniskiem. Po drugie: parking musi być monitorowany i chroniony. Jedna czy dwie kamery to żaden monitoring, nawet jeśli działają, co wcale nie jest oczywiste, bo czasem są to tylko atrapy. Po trzecie wreszcie: rezerwuj miejsce przed przyjazdem.

Słowo więcej o rezerwacjach

Jeśli nie chcesz pół dnia jechać busem transferowym po wertepach, to musisz znaleźć jakiś sensowny parking niedaleko lotniska w Pyrzowicach. I dobra rada brzmi: zarezerwuj miejsce wcześniej. Z różnych powodów większości parkingów przy tym porcie lotniczym jest niewielka i miejsc tam często brakuje. Po rezerwacji na porządnym parkingu na pewno będzie gdzie wjechać. Za to, jeśli wybierzesz kiepski parking, to nawet rezerwacja ci nie pomoże. Są tacy właściciele, którzy rezerwację przyjmą, ale i tak upchną tam inne auto. Będą się tłumaczyć „bo myślałem, że już nie przyjedziecie”, ale temu nie można dać wiary. W każdym razie, nawet mając rezerwację, warto przygotować plan B i sprawdzić parkingi w pobliżu, żeby później nie trzeba było się denerwować.

Warto uważać

Jak w każdym innym miejscu hasło „parking strzeżony” jest tylko kiepskim chwytem marketingowym, bo strzeżone są w zasadzie wszystkie, tak w Pyrzowicach czasem warto o to dopytać. Oczywiście – duże, poważne parkingi zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa, ale jeśli ktoś urządził parking pod własnym domem, to pewności mieć nie można. W Pyrzowicach dość łatwo jest wejść na parkingową minę, warto więc wybierać parkingi sieciowe takie jak StartParking albo te większe, które mają już ugruntowaną opinię. To pozwoli oszczędzić nerwy, a nie kosztuje wiele więcej.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki