REKLAMA

Kadzidłowiec jest to roślina orientalna pochodząca z Indii (Bosewllia Serrata). Swoją nazwę kadzidłowiec zyskał przede wszystkim dzięki prozdrowotnym kadzidłom, które były bardzo popularne na całym świecie. Z biegiem czasu okazało się, iż działanie rośliny jest bardziej wszechstronne i co najważniejsze, warto ją włączyć do swojej diety. Można go przyjmować jako suplement diety produkowany na bazie wyciągu z kadzidłowca. Ekstrakt jest dostępny w postaci tabletek.

Roślina wywiera korzystny wpływ na organizm człowieka, dzięki przeciwzapalnemu działaniu. Zawarte w kadzidłowcu kwasy boswelinowe, zdecydowanie mogą hamować rozwój raka i powodować rozpad komórek nowotworowych powstałych guzów. Kwas akba neutralizuje leukotrieny, czyli związki, które przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych w organizmie. Suplementy diety wytwarzane na bazie kadzidłowca, są rewelacyjnymi preparatami w profilaktyce różnych chorób. Wykazują działanie antybakteryjne, jak i również przeciwgrzybicze.

Lecznicze działanie kadzidłowca

Korzystne właściwości kadzidłowca docenią osoby, które od dawna zmagają się z chorobami stawów, dolegliwościami reumatologicznymi czy obrzękami na ciele. Jest to roślina, która doskonale wspiera walkę z chorobami kości. Jej prozdrowotne właściwości docenią, także osoby zmagające się z problemami układu pokarmowego oraz nieprawidłową pracą jelit. Kadzidłowiec indyjski z powodzeniem niweluje odczuwalny dyskomfort, co przekłada się na poprawne działanie całego organizmu. Stosowanie suplementów diety z kadzidłowca obniża poziom złego cholesterolu, który może się przyczynić do chorób wieńcowych. Usprawnia również pracę płuc, zatok, a także oskrzeli. Głównie udrażnia je i ułatwia oddychanie. Powinni go docenić alergicy oraz osoby, które chorują na cukrzycę typu I, gdyż sprawnie łagodzi objawy. Warto podkreślić, że ekstrakt z kadzidłowca zapobiega rozwinięciu się chorób autoimmunologicznych.

Boswellia Serrata to nazwa indyjskiego drzewa. To właśnie z niego pozyskuje się żywicę o prozdrowotnych właściwościach leczniczych. Działa także rewitalizująco na skórę, przede wszystkim zwiększa jej elastyczność. Kolejną zaletą stosowania preparatu, jest fakt, iż kadzidłowiec indyjski reguluje proces nadmiernego wydzielania sebum. Świetnie sprawdza się w problemach z tłustą cerą. Jest to także doskonały środek uspokajający, dzięki czemu organizm jest zrelaksowany, a mięśnie rozluźnione. Ze względu na swój kojący i przyjemny zapach, boswellia serrata jest wykorzystywana do produkcji kadzideł. Unoszący się w powietrzu zapach w naturalny sposób działa na układ nerwowy, co przynosi korzystne rezultaty dla całego ciała. Wszechstronne, dobroczynne właściwości potwierdzają skuteczność preparatu.

Regularne stosowanie przynosi szereg dobroczynnych procesów, które zachodzą w organizmie. Wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu jest mniejsza szansa na różnego rodzaju infekcje bakteryjne czy wirusowe. Głównymi składniki suplementu diety to: ekstrakt standaryzowany z żywicy kadzidłowca indyjskiego, otoczka kapsułki-żelatyna.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki