JSP Szczakowianka Jaworzno ma salę pamięci

Historia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka Jaworzno sięga ok. 100 lat wstecz. Nic więc dziwnego, że wszelkich pamiątek, pucharów i dokumentów mają pod dostatkiem. Postanowili te swoje skarby udostępnić w odnośnej sali pamięci. Uroczyście otwarto ją w piątek 10 stycznia.

REKLAMA

Było co prezentować, wszak Szczakowianka Jaworzno to nie tylko piłka nożna, były też sekcje zapasów, pływania, kajakarstwa, hokeja i koszykówki kobiet. W sali udostępniono dziesiątki pucharów, na planszach wyeksponowano historię klubu, zdjęcia i notatki prasowe idą w setki. Wszystko równie ważne i cenne.

Najbardziej zaskakującym eksponatem jest waza chińska, dar od Ernesta Klonowskiego, zawodnika Szczakowianki Jaworzno w latach 30-tych ubiegłego wieku. Wazę tę otrzymał klub po jednym z meczów piłkarskich. Jest to waza rodem z niemieckiej manufaktury powstałej w drugiej połowie XIX wieku. Może też zaskoczyć pewna notka prasowa z 1951 r. Wtedy to KS Szczakowianka rozegrał na wyjeździe mecz piłkarski z ZKS Budowlani Trzebinia. Spotkanie wygrali jaworznianie wynikiem 33:0. To były czasy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki