Jaworznicki urząd pracy został nagrodzony za skuteczne i efektywne działania aktywizacyjne podejmowane wobec osób bezrobotnych w 2019 roku.

REKLAMA

Nagrodę podczas konferencji z okazji Święta Publicznych Służb Zatrudnienia w Ministerstwie Rodziny, Pracy oraz Polityki Społecznej odebrał Łukasz Curyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie.

PUP w Jaworznie zajął 15. miejsce w Polsce i 2. miejsce w woj. śląskim. W rankingu oceniono 340 urzędów pracy z całego kraju.

Efektywność zatrudnieniowa w PUP Jaworzno wyniosła 92,61 proc.  (kosztowa 8.581 zł), natomiast średnia wartość w skali kraju to 84,96 proc. (kosztowa 10.286 zł).

Jak możemy przeczytać na stornie urzędu, do takiego wyniku przyczyniło się budowanie dobrego klimatu biznesowego – urząd aktywnie współpracuje z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców, jak Jaworznicka Izba Gospodarcza oraz Jaworzno Biznes Mixer – oraz nowatorskie inicjatywy, takie jak Jaworznicki Dzień dla Biznesu.

Urząd wspiera także rozwój pracowników lokalnych firm, oraz, gdy zachodzi taka potrzeba, pozyskuje dla nich kandydatów do pracy.

Ponadto PUP pomaga wejść na rynek pracy uczniom szkół średnich, wspierając ich w świadomym planowaniu kariery zawodowej.

foto/źródło: PUP Jaworzno

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki